چک کردن نقشه سایت XML با XML Sitemap Validator

یکی از امکاناتی که هر سایت باید داشته باشد تا خزنده‌های موتور جستجو بهتر بتوانند صفحات سایت را بررسی کنند و آنها را در پایگاه دادهٔ خود ذخیره کنند، نقشه سایت یا XML Sitemap است. نقشه سایت حاوی لینک های تمامی صفحات سایت در قالب XML است که به صورت قراردادی خزنده‌ها می‌توانند اطلاعات آن را دریافت کنند و طبق ساختاری که در آن وجود دارد اقدام به بررسی صفحات سایت کنند. پس با این اطلاعات دانستیم که نقشهٔ سایت چقدر می‌تواند مفید باشد و سلامت آن نقش به‌سزایی در بالاتر رفتن هر چه بیشتر بازدید کنندگان آن دارد.

برای اینکه مطمئن شویم و ببینیم که آیا نقشه سایت مشکلی ندارد و به خوبی کار می کند، علاوه بر اینکه دستی می‌توانیم این کار را انجام دهیم، از ابزارهای آنلاین و تحت وب هم می‌توانیم استفاده کنیم. یکی از این ابزارها XML Sitemap Validator مربوط به سایت xml-sitemaps.com است. با ورود به این صفحه قادرید صفحه ای را به صورت تصویر زیر ببینید.

چک کردن نقشه سایت XML با XML Sitemap Validator

چک کردن نقشه سایت XML با XML Sitemap Validator

شما باید نشانی نقشهٔ سایت که معمولاً به صورت http://example.com/sitemap.xml است را وارد کنید. سپس روی VALIDATE SITEMAP کلیک نمایید. البته اگر از وردپرس استفاده می‌کنید و افزونه‌ای که برای شما نقشه سایت می سازد مثلا Yoast Seo است، ممکن است نشانی نقشه سایت متفاوت باشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  ساخت نقشه سایت HTML وردپرس با Simple Sitemap

به هر حال اگر بعد از بررسی عبارت No issues detected نشان داده شد، به این معنا است که نقشه سایت شما مشکلی ندارد و با خیال راحت می‌توانید به کارتان برسید و مطمئن باشد که نقشه سایت یا همان Sitemap سایت شما هیچ مشکلی ندارد.

XML Validation Results

XML Validation Results

شاید بدک نباشد که شما هم بررسی کنید که نقشه سایت XML شما خراب نباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.