بررسی صحت عملکرد سرویس دهنده XML-RPC

XML-RPC یک قرارداد برای جابجا کردن اطلاعات در قالب اسناد XML بر روی پروتکل HTTP است. وردپرس یا بیشتر سیستم های مدیریت محتوا هم از این قرارداد برای مدیریت سایت از راه دور استفاده می کنند. انتشار نوشته درون سایت با استفاده از نرم افزارهای ارسال محتوا، همچنین نرم افزارهای مدیریت سایت که روی گوشی های هوشمند و یا حتی رایانه های شخصی وجود دارند، همگی از XML-RPC استفاده می کنند. حالا برای اینکه ببینیم آیا این امکان سایت ما به درستی کار می کند یا خیر، بهتر است از یک سرویس واسط، مثل سایت xmlrpc.devzing.com که در این پست قصد معرفی آن را داریم استفاده کنیم.

در مقالات گذشته راجع به چک کردن XML-RPC بحث کردیم و سرویس های دیگری را خدمت شما معرفی کردیم. اما در این مطلب می خواهم به شما یکی دیگر از سرویس های آنلاین بررسی XML-RPC را خدمت شما معرفی کنم. نشانی این سایت xmlrpc.devzing.com است. پس از ورود به این سایت، با صفحه ای به مانند تصویر زیر روبرو خواهید شد که دو تا گزینه اولی پر کردنشان الزامی است. اما موارد دیگر اختیاری است و می توانید پر و یا خالی رهایشان کنید.

بررسی صحت عملکرد سرویس دهنده XML-RPC

بررسی صحت عملکرد سرویس دهنده XML-RPC

در جعبۀ Server نشانی صفحه XML-RPC سایت را باید وارد کرد. از طریق فیلد دوم یعنی Method هم باید متد مورد نظر را انتخاب کرده که طبق همین متد در جعبۀ Parameter XML مقادیری تعیین می شود. حالا یا user و Password را هم پر کنید و یا خالی رها کنید. حال روی Execute کلیک کنید.

نتیجه بررسی صحت عملکرد سرویس دهنده XML-RPC

نتیجه بررسی صحت عملکرد سرویس دهنده XML-RPC

اگر نتیجه از اجرا شدن دستور به درستی حکایت کند، نتیجه در جعبۀ Results نشان داده خواهد شد. البته خیلی از متدهایی که اینجا وجود داشت و فهرست شده بودند، روی وردپرس کار نمی کردند. پس خطا برگردانده می شود. به هر حال این سرویس یک امکان خوب برای تست کردن قابلیت XML-RPC هر سایتی است که ما به عنوان یک توسعه دهنده یا کاربر نسبت به عملکرد صحیح آن شک داریم.

یک آموزش جذاب دیگه!  غیرفعال کردن XML-RPC وردپرس
۱۳۹۷/۰۳/۱۸

هک وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.