امنیت سایت را در Google Search Console بررسی کنید

موتورهای جستجو معمولاً امکانی را برای وبمسترها فراهم کرده اند که تا حدی بتوانند روی جایگاه سایت شان در صفحه نتایج موتور جستجو تاثیرگذار باشند. یا به عبارتی دیگر بتوانند هشدارهای موتور جستجو را گرفته و در جهت افزایش کیفیت سایت خود از آن هشدارها استفاده کنند. موتور جستجوی گوگل که پیشتاز در این عرصه است دارای چنین رابطی بین خودش و مدیران سایت ها است. اسم این ابزار Google Search Console است که خیلی ها آن را با عنوان گوگل وبمستر می شناسند. هر مدیر سایتی می تواند سایتش را درون Google Search Console ثبت کند. یکی از مزیت های این امر هشدارهای امنیتی سایت است. که اگر موردی روی سایت وجود داشته باشد، هر چند با تاخیر؛ اما این هشدار که سایت دارای کد مخرب است به مدیر آن داده خواهد شد.

با جستجوی عبارت Google Search Console در گوگل، صفحه اصلی وبمستر گوگل را پیدا خواهید کرد. اگر حساب جی میل داشته باشید، به راحتی می توانید با نام کاربری و رمز عبور جی میل خود وارد گوگل وبمستر شده و سایت خود را ثبت کنید. البته بعد از ثبت سایت باید حتماً آن را احراز هویت کنید که گوگل مطمئن شود شما مدیر اصلی سایت هستید. برای این کار معمولاً به شما یک فایل یا کد داده می شود که باید آن را روی هاست یا سایت خود قرار دهید. روال کار در مقالات آموزشی سایت توضیح داده شده است.

یک آموزش جذاب دیگه!  Google Search Console چیست؟

حالا اگر مدتی از ثبت سایت تان گذشته باشد و اطلاعاتش توسط گوگل وبمستر جمع آوری شده باشد، با مراجعۀ به صفحه Security Issues اگر سایت شما مشکل امنیتی داشته باشد، حتماً به شما گوشزد خواهد شد.

امنیت سایت را در Google Search Console بررسی کنید

امنیت سایت را در Google Search Console بررسی کنید

در تصویر بالا نمونه ای از این اخطارهای امنیتی گوگل وبمستر نشان داده شده است. عبارت Malicious content نشان میدهد که روی سایت محتوای مشکوک وجود دارد که اگر روی Show details کلیک کنیم جزئیات این هشدار نشان داده می شود. باید آن عیب را برطرف کنیم و با انتخاب گزینه I have fixed these issues و سپس کلیک روی دکمه قرمز رنگ آن با نام REQURESE A REVIEW درخواست بازبینی سایت را بدهید.

پس گوگل وبمستر تولز به نوبۀ خود از دید موتور جستجو می تواند از برطرف کردن موارد امنیتی سایت بسیار به ما کمک کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.