تغییر رمز دیتابیس در وردپرس

برای اینکه وردپرس بتواند کار خودش را به خوبی انجام دهد، باید بتواند به دیتابیس متصل گردد. اتصال به دیتابیس هم برای خواندن و نوشتن اطلاعات درون آن لازم است. بعد از اینکه در اوایل راه اندازی سایت دیتابیس را به همراه کاربر آن ساختیم و این دو را به هم متصل کردیم، در مواقع بعدی می توانیم رمز کاربر دیتابیس که به همان رمز دیتابیس هم شناخته می شود را تغییر دهیم. این کار برای دو منظور انجام میگیرد. اول اینکه اگر سایت خطای اتصال به پایگاه داده را داد باید رمز دیتابیس تغییر کند. دوم اینکه برای بالا بردن امنیت سایت بهتر است به صورت دوره ای رمز دیتابیس را تغییر دهیم، مخصوصاً اگر احتمال می دهیم که سایت هک شده باشد. یا دسترسی های غیر مجاز به آن از طریق پایگاه داده وجود داشته باشد. به هر حال در ادامه به طریقه تغییر رمز دیتابیس در وردپرس می پردازیم.

تغییر رمز دیتابیس در وردپرس

تغییر رمز دیتابیس در وردپرس

اگر رمز دیتابیس تان را تغییر دهید، بعد از آن حتماً باید این رمز را در پرونده پیکربندی وردپرس به نام wp-config.php هم تغییر دهید تا وردپرس قادر به اتصال به دیتابیس باشد. برای تغییر رمز دیتابیس هم باید وارد کنترل پنل هاست خود شوید. اگر کنترل پنل سی پنل یا دایرکت ادمین است، بسته به آن وارد حساب خود شده و به صفحه مدیریت دیتابیس ها بروید. در سی پنل صفحه ای با نام MySQL Databases وجود دارد که باید وارد آنجا شوید.

یک آموزش جذاب دیگه!  تغییر رمز عبور وردپرس از طریق دیتابیس

سپس به بخش کاربران دیتابیس یا همان Current Users رفته و کاربری که وردپرس از آن برای اتصال به دیتابیس استفاده می کند را بیابید. پس از آن هم روی دستور Change Password مربوط به آن کلیک کنید تا قادر باشید رمز عبور جدید را تعیین نمایید.

تغییر رمز دیتابیس در cPanel

تغییر رمز دیتابیس در cPanel

حالا رمز عبور دیتابیس وردپرس شما تغییر کرده و همانطور که گفته شده باید به سراغ ویرایش پرونده پیکربندی وردپرس بروید. امیدوارم که همیشه موفق و پایدار باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.