افزونه تبدیل نرخ ارز برای وردپرس

یکی از بازارهای داغ در حال حاضر، بازار ارز است. مخصوصاً که با این افزایش های نجومی ارزهای خارجی خیلی ها را مجذوب این بازار کرده است. حالا کار نداریم که سرمایه گذاری در این بازار خوب است یا خیر. ولی همیشه دانستن آخرین اخبار نرخ ارز و مقایسه آن برای هر کسب و کاری لازم است. حالا ما به عنوان مدیر سایت اگر بتوانیم روی سایت مان ابزارکی داشته باشیم که کاربران سایت بتوانند ارزهای مختلف کشورهای مختلف را به صورت لحظه ای به یکدیگر تبدیل کنند، این خود باعث جذابیت سایت ما و همچنین جذب کاربران سایت از نظر مدت زمانی که در سایت حضور دارند می شود. مخصوصاً اگر سایت مان هم مرتبط با امور مالی و ارزهای مختلف باشد. در این قسمت از آموزش های وردپرس می خواهیم افزونه ای را با عنوان Currency Converter Calculator به شما معرفی و نحوۀ استفاده از آن را آموزش دهیم.

افزونه تبدیل نرخ ارز برای وردپرس

افزونه تبدیل نرخ ارز برای وردپرس

به طور کلی کاری که افزونه Currency Converter Calculator برای ما انجام می دهد، اضافه کردن یک جعبه در نواحی ابزارک های سایت است که کاربران سایت می توانند ارزهای مورد نظر خودشان را به هم تبدیل کنند. یکی از ارزهایی که توسط این افزونه پشتیبانی می شود، ریال ایران است. قابل ذکر است که این افزونه بیش از ۱۹۰ ارز را پشتیبانی می کند. حتی ارزهای دیجیتال معروف مثل بیت کوین هم در فهرست ارزهای مورد استفاده این افزونه دیده می شود!

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه نمایش قیمت ارز

تمام کاری که Currency Converter Calculator بعد از نصب برای ما انجام می دهد، اضافه کردن یک ابزارک در صفحه ابزارک های پیشخوان وردپرس است که پس از انجام تنظیمات آن، جعبۀ تبدیل ارزها در صفحات سایت ما در جایگاه ابزارک های قالب ظاهر می شود. حالا کاربران سایت قادر به استفاده از امکانات این ابزارک هستند. در تصویر زیر نمایی از این ابزارک دیده می شود.

نمایی از ابزارک Currency Converter Calculator

نمایی از ابزارک Currency Converter Calculator

در جعبۀ اول باید مقدار عددی وارد پولی اول که از فهرست کشویی اول انتخاب شده است را وارد کرده، سپس از فهرست کشویی ثانویه واحد پولی مقصد انتخاب می شود. به صورت خودکار مقدار تبدیل شده در پایین این جعبه نشان داده می شود.

حالا به صفحه ابزارک ها در پیشخوان وردپرس رفته و با تنظیمات آن شما را آشنا می کنیم. ابزارک Converter Calculator را برداشته و در جایی از جایگاه ابزارک ها قرار دهید. آن را باز کنید تا مثل تصویر زیر شود. در گزینۀ Heading می توانید عنوان ابزارک را تعیین کنید. از طریق گزینۀ From واحد پولی اول و از گزینۀ To واحد پولی مقصد را انتخاب کنید. البته این واحدهای انتخاب شده به صورت پیش فرض هستند، کاربر می تواند آنها را تغییر دهد.

تنظیمات ابزارک Currency Converter Calculator

تنظیمات ابزارک Currency Converter Calculator

گزینۀ Language زبان ابزارک، Timezone ناحیه زمانیِ دریافت آخرین اطلاعات ارزها، Themes رنگ قالب، Background Color رنگ پس زمینه ابزارک و Size اندازۀ عرض ابزار تبدیل نرخ ارز را تعیین می کند. هر کدام از این گزینه ها را تغییر دهید و سپس روی “ذخیره” کلیک کنید، پیش نمایش آن را در بخش Preview می توانید ببینید.

تنظیمات ابزارک Currency Converter Calculator

تنظیمات ابزارک Currency Converter Calculator

در قسمت Generated shortcode کد کوتاه این ابزارک با تنظیمات انجام شده به شما داده می شود که در هر کجایی از صفحات یا برگه ها یا هر کجای دیگر از سایت تان که خواسته باشید می توانید این کد را برای نمایش در همان جا قرار دهید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه نمایش قیمت ارز

امیدوارم که آموزش افزونه Currency Converter Calculator افزونه تبدیل نرخ ارز برای وردپرس برای شما مفید بوده باشد. البته باید در نظر داشت که ممکن است افزونه های دیگری هم برای نمایش نرخ ارز و یا تبدیل نرخ ارز وجود داشته باشند که راجع به آنها هم در سایت نوشتیم. کافی است جستجو کنید تا به بهترین مورد خود برسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.