بهترین نرخ تبدیل در بازاریابی اینترنتی

نرخ تبدیل همان میزان موفقیت ما در کسب درآمد یا رسیدن به هدفی دیگر روی فضای اینترنت است که به صورت یک شاخص عددی مشخص شده. هر چقدر از ۰ به سمت ۱۰۰ بالاتر باشد، یعنی ما موفق‌تر بوده‌ایم. اما معمولاً این نرخ از یک میزان خاصی بیشتر نمی‌شود، یا از نظر عملی خیلی سخت به اعداد بالاتر از حالت عادی خواهد رسید.

نرخ تبدیل خوب به عوامل مختلفی بستگی دارد

اولین چیزی که باید دانست، این است که نرخ تبدیل خوب، یک عدد ثابت برای تمامی کسب و کارها و تمامی وب‌سایت‌ها نیست! یعنی به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید دید حیطهٔ کاری ما در چه زمینه‌ای است. سپس به دنبال بهترین نرخ تبدیل باشیم و سعی کنیم به آن برسیم.

ظاهراً میانگین تمامی صنایع برای نرخ تبدیل عدد ۲.۳۵ درصد است. ۲۵ درصد برترین سایت‌ها از نظر نرخ تبدیل هم چیزی حدود ۵.۳۱ و بالاترند. اما شاید شگفت زده شوید که بدانید برترین سایت‌ها حتی ممکن است تا ۱۱.۴۵ درصد هم نرخ تبدیل داشته باشند! فقط باید خدمت شما عرض کنم که این عدد فوق العاده عالی است! خیلی‌ها حتی به دنبال رسیدن به نرخ تبدیل ۱ تا ۲ درصد هستند!

در تصویر زیر می‌توان میانگین نرخ تبدیل روی گروه‌های خاصی از سایت‌ها را دید. مثلاً سایت‌های مالی یا Finance میانگین نرخ تبدیل‌شان ۵.۰۱ درصد بوده، همچنین برای هر گروه یک نرخ تبدیل برای ۲۵ سایت برتر و همچنین برای ۱۰ سایت برتر هم آورده شده. مثلاً ۱۰ سایت برتر در حوزهٔ Finance نرخ تبدیلی چیزی حدود ۲۴.۴۸ درصد داشته‌اند! که شگفت انگیز است.

نرخ تبدیل در گروه های مختلف

بهترین نرخ تبدیل چیست؟

با توجه به موضوع سایت شما و همچنین زمان و هزینه‌ای که برای بهبود این عدد داشتید، می‌توانید الان تصمیم بگیرید که بهترین نرخ تبدیل برای حیطهٔ کاری شما چیست. من از ذکر یک عدد ثابت خودداری می‌کنم. ولی با مطالعهٔ عددهایی که تا اینجای مقاله به آنها اشاره شد، فکر کنم الان یک پیش ذهنیت خوبی راجع به این مبحث کسب کردید و حال می‌توانید یک نرخ تبدیل خوبی را برای خود هدف گذاری کنید و به کار برسید.

یک آموزش جذاب دیگه!  پلاگین ایمیل مارکتینگ وردپرس

برای رسیدن به نرخ تبدیل بالا هم باید تمامی عواملی که در تبدیل بازدید کننده به کاربر هدف تاثیرگذارند را دخیل کنید و آنها را روی سایت و مخصوصاً روی صفحات فرود به درستی تنظیم کنید. با دیگر مطالب بخش سئوی سایت WPTutorial.ir همراه باشید تا بهترین نکات را پیرامون این موضوع با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.