تصحیح خودکار در ورد ۲۰۱۶

نرم افزار Word به عنوان پر استفاده ترین نرم افزار پردازشگر متن که کاربران زیادی را در سرتاسر جهان و در ایران دارد، دارای قابلیت های زیادی است. که یکی از این قابلیت ها، امکان تصحیح خودکار کلمات و حتی جمله بندی بندهای متن ماست. این قابلیت به صورت پیش فرض برای زبان هایی مثل انگلیسی روی ورد فعال است. یعنی اگر مثلاً کلمه ای را اشتباه بنویسید، قابلیت تصحیح خودکار ورد سعی می کند که آن را اصلاح کند. یا در مواقعی که قادر به اصلاح کردن آن به بهترین شیوه نیست با نشان دادن یک خط زیر کلمه یا جمله، سعی در هشدار دادن می کند. اما برای اسناد فارسی زبان چه؟ اگر شما هم می خواهید قابلیت تصحیح خودکار در ورد ۲۰۱۶ را برای متن های فارسی فعال کنید، با ادامۀ ماجرا همراه باشید.

تصحیح خودکار در ورد 2016

تصحیح خودکار در ورد ۲۰۱۶

قابلیت تصحیح خودکار در ورد ۲۰۱۶ به این صورت کار می کند که در حین تایپ و نوشتن متن، اگر در حین نوشتن کلمه یا جملۀ اشتباه، نرم افزار بتواند خودش به صورت خودکار اصلاح را انجام دهد، که این کار را حتماً انجام می دهد. در غیر این صورت با کشیدن یک خط قرمز در زیر کلمه یا کل جمله هشدار می دهد که این قسمت از متن مشکل دارد و ما باید آن را برطرف کنیم. البته اصلاح خودکار حین نوشتن به این معنا نیست که همیشه کار این قابلیت صحیح است. باز هم امکان دارد سند نیاز به بازبینی داشته باشد. اما بالای ۹۰ درصد مواقع حداقل برای زبان انگلیسی تصحیح خودکار به درستی کار می کند. این امکان برای کسانی که تایپ ده انگشتی سریع دارند، حتی سرعت شان را بیشتر می کند. چون این دسته افراد می توانند تمرکز بیشتری روی موضوعی که قصد نوشتنش را دارند داشته باشند.

یک آموزش جذاب دیگه!  زمانبندی انتشار مطالب در وردپرس

غلط یاب خودکار فارسی در word 2016

در تصویر بالا کلمه test در جمله اول اشتباه نوشته شده است. این عبارت در حین نوشتن به صورت خودکار اصلاح شد. ولی برای اینکه من بتوانم از آن عکسی تهیه کنم و به شما نشان دهم، با دکمه های Ctrl + Z عملیات اصلاح خودکار کلمه را لغو کردن و به همان حالت اشتباه باقی گذاشتم. اما در خط دوم تقریباً تمامی کلمات اشتباه نوشته شدند و هیچ تصحیح خودکاری روی آنها انجام نشد که من عملیات تصحیح خودکار را لغو کنم. دلیل آن هم این است که غلط یاب خودکار زبان فارسی، هنوز آن قدر پیشرفته نیست که تمامی اشتباه ها را به صورت خودکار اصلاح کند. اما می تواند زیر آنها را خط قرمز بکشد که ما آنها را ببینیم.

صحبت از غلط یاب خودکار زبان فارسی شد، این غلط یاب به صورت پیش فرض روی ورد ۲۰۱۶ یا هر نسخه از نرم افزار واژه پرداز Word نصب نشده است. برای اینکه بتوان از این قابلیت استفاده کرد، ابتدا باید آن را نصب کنیم. برای این منظور یک مقالۀ کامل با عنوان غلط یابی فارسی در ورد ۲۰۱۶ از قبل درون سایت برای شما عزیزان نوشتیم که می توانید به آن مراجعه کنید و به راحتی این برنامک کوچک را دانلود کرده و روی ورد ۲۰۱۶ خود نصب کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  جلسه ۲۹ : مدیریت نوشته های وردپرس

و نکتۀ آخر اینکه همانطور که گفته شد، این غلط یاب به مرور پیشرفت می کند و بهتر از قبل عمل می کند. غلط یاب خودکار فارسی توسط خود شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است. این را هم باید بدانید که تا حدی هوشمند از روی غلط هایی که نوشته می شوند و شما آنها را اصلاح می کنید، چیزهایی یاد می گیرد که در اصلاحیه های بعدی از آن آموخته ها استفاده می کند. پس همین طوری با ورد و غلط یاب فارسی آن کار کنید تا به مرور زمان پیشرفت سرعت خود را در نوشتن متن های خود لمس کنید.

۱۳۹۷/۰۴/۰۴

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.