فعال کردن حالت نگهداری سایت با Admin Hot Maintenance Mode

به حالتی از سایت که برخی یا تمامی قسمت های سایت برای تمامی یا بخشی از کاربران سایت غیرقابل دسترس می شود، تا مدیر سایت بتواند تغییرات مورد نظر خود را روی آن اعمال کند، حالت نگهداری یا Maintenance Mode گفته می‌شود. در شرایطی مثل تغییر در ظاهر یا محتوای سایت وردپرس نیاز است که ما چنین حالتی را روی سایت خود فعال کنیم. تا اعمال تغییرات از طرف کاربران سایت باعث ناقص انجام شدن کار ما نشود. مثلاً در مواقعی که ما قصد تغییر در نوشته های سایت به صورت گروهی را داریم، اگر به نویسندگان سایت اجازۀ دسترسی داده شود تا آنها هم تغییرات خاص خود را روی نوشته های سایت اعمال کنند، حتماً تداخل ایجاد خواهد شد.

فعال کردن حالت نگهداری سایت با Admin Hot Maintenance Mode

فعال کردن حالت نگهداری سایت با Admin Hot Maintenance Mode

به همین منظور افزونه های حالت نگهداری زیادی برای این منظور وجود دارد که یکی از آنها Admin Hot Maintenance Mode نام دارد. این افزونه از افزونه های جدید مخزن وردپرس است (به تاریخ انتشار این نوشته دقت کنید). کارش اندکی با دیگر افزونه ها متفاوت است.

Admin Hot Maintenance Mode تنها برای کاربران غیر از مدیر کل که دسترسی به محیط پیشخوان خود را دارند و همینک وارد حساب خود شدند، حالت نگهداری سایت را فعال می کند. پس کسانی که در حالت عادی وارد سایت شده تا از محتوای آن استفاده کنند، به مانند حالت عادی قادرند صفحات سایت را ببینند. پس این افزونه حالت نگهداری را برای کل کاربران سایت فعال نمی کند.

یک آموزش جذاب دیگه!  پلاگین در حال بروزرسانی Maintenance

حالا اگر این افزونه را نصب و فعال کردیم، حالت نگهداری به کاربران وارد شدن به حساب خود چطور نشان داده خواهد شد؟ زمانی که کاربر وارد حساب خود می شود، عبارت “جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده برای مدت کوتاهی در دسترس نیست. یک دقیقه دیگر مراجعه کنید.” در وسط صفحه نشان داده خواهد شد.

حالت نگهداری سایت با Admin Hot Maintenance Mode

نمایی از حالت نگهداری سایت با Admin Hot Maintenance Mode

البته دقت داشته باشید که کسانی که مدیر کل سایت هستند، احتمالاً مثل خودِ شما، این حالت برای شان فعال نشده و مدیر کل یا مدیرهای کل قادرند از تمامی امکانات بخش پیشخوان خود استفاده کنند. این بود از معرفی افزونه Admin Hot Maintenance Mode وردپرس که تنظیمات خاصی نداشت. فقط کافی بود آن را نصب و فعال کنید. تا حالت نگهداری یا همان Maintenance Mode روی سایت شما فعال گردد.

۱۳۹۷/۰۲/۰۸

افزونه های وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.