فعال کردن GZIP در سی پنل

ممکنه که با مطالعهٔ چند تا مقاله به این فکر افتاده باشید که آیا Gzip روی سایت شما فعاله یا خیر؟! بهترین کار در اولین گام اینه که طبق آموزشی که در مقالهٔ بررسی فعال بودن فشرده سازی GZIP روی سایت خدمت شما داده شد، عمل کرده و جدای از نوع تنظیمات سایت و هاست شما به شما خواهد گفت که آیا فشرده سازی Gzip روی هاست شما فعاله یا خیر. اگر فعال بود که هیچ. چون ممکن است Gzip در سطح کل سرور فعال باشد که روی سایت شما هم اعمال خواهد شد.

اما اگر نبود با ورود به کنترل پنل هاستینگ خود که می‌تواند سی پنل باشد، وارد صفحهٔ Optimize Website شده که شامل تنظیمات فعال کردن فشرده سازی سایت است. دقت کنید که ماژول Mod_deflate می‌بایستی حتماً روی سرور نصب و فعال باشه که این کار رو مدیر سرور شما باید انجام داده باشه. اگر طبق این مقاله پیش رفتید و باز هم Gzip روی هاست شما فعال نشد، حتماً با پشتیبان هاست خود تماس بگیرید.

فعال کردن GZIP در سی پنل

گزینه‌های مختلفی توی این صفحه خواهید دید که اولین گزینه یعنی Disabled به معنای این است که Gzip روی هاست شما فعال نیست. دومین گزینه یعنی Gzip روی تمامی محتویات سایت شما فعاله. گزینه سوم یعنی Compress the specified MIME types تنها فشرده سازی Gzip را روی محتویاتی که نوع آن را در جعبهٔ زیر تعیین کرده فعال می‌کنه. اگه دقیقاً نمی‌دونید که کدوم گزینه رو باید فعال کنید، دومین مورد یعنی Compress All Content رو انتخاب کنید و روی Update Settings کلیک کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  قالب های تجاری برای سایت های پربازدید مناسب نیستند!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.