چرا ایمیل فعال سازی دریافت نمی کنم ؟

در خیلی از سرویس های اینترنتی، برای ثبت نام درون آنها در ابتدایی ترین مرحله باید ایمیل یا شماره موبایل مان را وارد کنیم تا عبارت فعال سازی به آن ارسال شود. اگر از ما ایمیل بخواهد، یک لینک با عنوان لینک فعال سازی درون ایمیلی که برای ما ارسال می شود فرستاده می شود، تا با کلیک روی آن حساب مان فعال شود یا به مرحلۀ بعدی هدایت شویم. این کار برای تایید صحت ایمیل وارد شده است. حال در برخی از شرایط ممکن است با وجود وارد کردن ایمیل به شکل صحیح، ولی ایمیلی از طرف آن سایت به دست شما نرسد که در آموزش این ساعت از سایت WPTutorial.ir قصد توضیح نحوۀ رفع ایراد این مشکل را داریم.

چرا ایمیل فعال سازی دریافت نمی کنم

چرا ایمیل فعال سازی دریافت نمی کنم ؟

برای حل مشکل عدم دریافت ایمیل فعال سازی جهت ثبت نام در سرویس های مختلف اینترنتی، راه کارهای پیش رو را یکی یکی بررسی کنید.

مطمئن شوید ایمیل تان را صحیح وارد می کنید

در اولین مرحله مطمئن شوید که ایمیل تان را صحیح وارد می کنید. اگر در ابتدای نشانی ایمیل تان در زما ساخت حساب ایمیل، www وارد نکردید، دقت کنید که ایمیل شما www ندارد! یا حتی ممکن است به دلیل سرعت در نوشتن ایمیل، یک حرف را اشتباهی وارد کردید. آن را دوباره بررسی کنید و اگر اشتباهی در آن وجود داشت، مشکل را برطرف کنید و دوباره امتحان کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  عدم ارسال ایمیل ثبت نام وردپرس

به صندوق Spam یا Junk یا هرزنامه ایمیل خود مراجعه کنید

این مورد یکی از پر احتمال ترین حالت های ممکن است. ممکن است ایمیل به پوشه هرزنامه صندوق ایمیل تان منتقل شود. به آنجا مراجعه کرده و روی لینک موجود درون آن کلیک کنید. اگر آنجا نبود، بعد از گذشت مدت زمان چند دقیقه مجدد آن جا را بررسی کنید.

مشکل از طرف سرور سایت شماست

اگر سرویس ایمیل سرور شما به درستی تنظیم نشده باشد و یا ایمیل ها را به درستی به صندوق ها وارد نکند، شما ایمیل فعال سازی را نمی توانید ارسال کنید. البته این حالت زمانی صادق است که شما از یک صندوق اختصاصی روی هاست اختصاصی برای ارسال ایمیل استفاده می کنید. برخی از سرویس دهندگان ایمیل ایرانی و فارسی زبان هم این مشکل را دارند.

مشکل از طرف نرم افزارهای سایت است

اگر هیچ کدام از موارد بالا جواب نداد، مشکل حتماً از طرف خود نرم افزار سایت است. می توانید با بخش پشیتبانی آنها تماس بگیرید و مشکل را اعلام کنید. یا حتی بعد از یک امتحان مجدد در یک زمان دیگر، درخواست پشتیبانی خود را ارسال نمایید. حتی این امکان هم وجود دارد که دسترسی ایمیل شما روی سایت مورد نظر بسته شده باشد. که در این حالت باید از یک ایمیل دیگر استفاده نمایید. یعنی یک حساب ایمیل بسازید و با آن حساب خود را ایجاد نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه دانلود به ازای دریافت ایمیل

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.