وردپرس چیست ؟

وردپرس قدرتمندترین اسکریپت راه اندازی سایت است که در کنار این قدرتی که در هسته و امکانات جانبیِ وردپرس نهفته شده است، مزیت رایگان بودن آن هم بسیار قابل توجه است. به عبارت ساده تر، هر کسی در هر کجای جهان با یک خط اینترنت می تواند به رایگان با استفاده از وردپرس سایت حرفه ایِ خود را راه اندازی کند. بدون اینکه نیاز داشته باشد تا از اصول حرفه ای و پیشرفتۀ عرصۀ وب اطلاع زیادی داشته باشید. پس حالا حتماً فهمیدید که وردپرس چیست و الان باید بدانید که با وردپرس شما هم می توانید سایت اینترنتی خود را راه اندازی کنید و حضور خود را در عرصۀ دنیای مجازی تثبیت کنید. این سایت تمامی آموزش های لازم برای به کار بردن وردپرس را به شما تقدیم خواهد کرد.

وردپرس چیست

وردپرس چیست ؟

وردپرس یا WordPress با یک زبان برنامه نویسی به نام PHP نوشته شده است. با این زبان برنامه نویسی می توان صفحات مختلف سایت های اینترنتی را به صورت پویا طراحی کرد. وردپرس در پشت صحنه دارای توسعه دهندگانی است که مدام روی کدهای این نرم افزار کار می کنند تا روز به روز به امکانات آن اضافه کرده و عیب های آن را برطرف نمایند. اگر شما هم برای راه اندازی سایت خود می خواستید کدهای سایت خود را از صفر شروع به نوشتن کنید، مسلماً چندین سایت طول می کشید تا بعد از آن تازه سایت خود را راه اندازی کنید. اما وردپرس علاوه بر این که کار راه اندازیِ سایت را راحت کرده است، کار مدیریت سایت را هم بسیار شیرین انجام می دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  پیشخوان وردپرس چیست ؟

وردپرس رایگان است

وردپرس به این دلیل رایگان است که باز متن است. باز متن بودن یک نرم افزار به این معنی است که کدهای نوشتۀ شدۀ آن قابل دسترس همگان است و هر کسی می تواند ببیند که وردپرس چطور ساخته شده است. از همین رو هر کسی که برنامه نویسی PHP یاد دارد، به راحتی می تواند از تمام یا بخشی از کدهای وردپرس برای پروژۀ خود استفاده کند. در عرصۀ نرم افزار، برنامه های زیادی هستند که به طور رایگان و باز متن عرضه شدند که همه می توانند بدون دغدغه از نظر هزینه از آنها استفاده کنند. وردپرس هم یکی از آنهاست.

وردپرس قدرتمند است

قدرت وردپرس از کار کردن صدها یا شاید هزاران نفر روی کدهای آن به دست می آید. علاوه بر توسعه دهندگان اصلی که وردپرس را پیش می برند، برنامه نویسان سراسر دنیا می توانند حتی شده در توسعۀ اندکی از کدهای وردپرس مشارکت داشته باشند. همین امر باعث افزایش سرعت بیش از پیش پیشرفت وردپرس شده است. به همان نسبت هم قدرت و امکانات آن افزایش پیدا می کند.

از قدرت وردپرس نمی توان به همین جا بسنده است. وردپرس دارای قابلیت های دیگری با نام های افزونه و قالب هم هست. اینها برای سفارش کردن هر کدام از بخش ها، ظواهر و امکانات سایت شما کاربرد دارند. به طوری که هر کسی بتواند نیاز خود را با وردپرس برطرف کند و فارغ از اینکه خودِ وردپرس برای همه یکسان است، اما با قالب ها و افزونه ها می توان کاری کرد که هر سایتی با سایت دیگر متفاوت باشد. حالا اینکه چطور این کار را شما هم می توانید انجام دهید، لازم است که با آموزش ها و ویدیوهای بعدی ما همراه باشید تا موضوع کاملاً برای شما باز شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  اسکریپت وردپرس چیست ؟

از قدرت وردپرس اگر خواسته باشیم همین طوری صحبت کنیم، باید یک کتاب را جمع بندی کنیم! سازگاری با زبان های مختلف از جمله فارسی، مستندات قوی و جامع برای استفادۀ مقدماتی تا پیشرفته برای وردپرس، امنیت بسیار بالای وردپرس، همه و همه از قدرت وردپرس می گویند که اگر از حرفه ای ها بپرسید حتماً همه تایید خواهند کرد.

وردپرس ساده است

کار کردن با وردپرس برای همه ساده و شیرین است. مخصوصاً اگر تازه با وردپرس آشنا شده باشید، علاوه بر اینکه شروع کار را جذاب می یابید، بعد از مدتی به محیط کاریِ آن معتاد خواهید شد! چون هیچ چیزی به اندازۀ وردپرس کار ساخت یک سایت اینترنتی را ساده نکرده است.

این سه ویژگی رایگان، قدرتمند و ساده بودن وردپرس از مهم ترین ویژگی های این نرم افزار تحت وب است. حالا اینکه چطور باید آن را به دست آورید و چطور برای راه اندازیِ سایت خود از آن استفاده کنید، نیاز است که با آموزش های بعدی ما مخصوصاً آموزش های بخش کار با وردپرس همراه با سایت آموزش وردپرس باشید تا گام به گام به هدف خود، که داشتن یک سایت حرفه ای است، نزدیک شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.