آموزش وردپرس یوتیوب

در این مقاله می‌خواهیم بدانیم کارکرد یوتیوب برای یک سایت وردپرس چیست و لزوماً چه ارتباطی می‌تواند بین وردپرس و یوتیوب وجود داشته باشد. یوتیوب یک سکوی انتشار ویدیو است. ویدیوهایی که می‌تواند ساختهٔ دست شما باشد. یا بازنشری از یک ویدیوی دیگر که صاحب آن حق انتشاری برای آن در نظر نگرفته است. حالا رابطهٔ بین این سکو با وردپرس چیست؟

آموزش وردپرس یوتیوب

هر سکوی انتشار محتوایی، به دلیل اینکه کاربران و افراد زیادی را به سمت خود جذب می‌کند، می‌تواند مکان مناسبی هم برای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات باشد. تجربه ثابت کرده که محتوای ویدیویی می‌تواند جذابیت بیشتری نسبت به دیگر انواع محتوا برای مخاطب داشته باشد. به همین دلیل شبکه‌های اجتماعی ویدیویی مثل یوتیوب هم مکانی است که زمان زیادی از افراد می‌گیرد.

حالا فرض می‌کنیم که شما یک سایت وردپرسی دارید که راجع به یک موضوع خاص درون آن محتوا منتشر می‌کنید. در کنار این سایت هم می‌توانید برای خود یک کانال یوتیوب هم راه بیاندازید که با انتشار هر از چند گاهی ویدیو درون این کانال، مخاطبان جدیدی را به سمت سایت و برند خود بکشانید. این کار همان بازاریابی ویدیویی است که امروزه از جذابیت زیادی برخوردار است.

البته اینکه ما یک کانال در یوتیوب بسازیم، کار چندان سختی نیست. ولی سخت‌تر ساخت ویدیوهایی است که هم از نظر فنی مناسب باشند. هم محتوای خوبی درون آنها گنجانده شده باشد. در رابطه با بازنشر ویدیو هم زمانی که روی یوتیوب کار می‌کنید، باید به حقوق مولف آن توجه داشته باشید. که ممکن است حتی کانال‌تان با مشکل مواجه شود و زحمت‌تان خراب شود.

یک آموزش جذاب دیگه!  وردپرس از صفر تا صد

یکی دیگر از روش‌هایی که معمولاً مدیران سایت ها از یوتیوب برای بالا بردن بازدید سایت‌شان استفاده می‌کنند، گذاشتن فیلم‌های یوتیوب روی سایت برای بالا بردن زمان ماندن بازدید کنندگان روی سایت است. این کار باید با دقت انجام شود. چون شما باید ویدیوهایی را بگذارید که کاملاً با دیگر محتوا و صفحات سایت شما هماهنگ باشد. نه اینکه صرف جذاب بودن آن را روی سایت خود بازنشر کنید. معمولاً در هر صفحه از ویدیوهای یوتیوب، به شما کدی داده می‌شود که با گذاشتن آن کد روی صفحه‌ای از سایت، آن ویدیو هم در آن صفحه جاگذاری می‌شود.

به هر حال اشتراک گذاری محتوا، مخصوصاً‌از نوع ویدیوییش روی شبکه‌های اجتماعی برای بازدید و کیفیت سایت خیلی موثر است. باید یک برنامه ریزی دقیق برای انجام یک چنین کاری داشته باشید تا سایت از همیشه پویاتر شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.