جلسه ۳۰ : دسته بندی نوشته های وردپرس

انتشار نوشته‌ها باید طبق اصولی روی سایت انجام گیرد. یکی از این اصول، رعایت اصل دسته بندی است که کاربران و بازدید کنندگان سایت بتوانند به راحتی و در کمترین زمان محتوای مد نظرشان را از روی سایت پیدا کنند. به همین دلیل در وردپرس یکی از امکانات مهم برای ساختاربندی نوشته‌ها، دسته‌ها است. دسته‌ها برای دسته بندی کردن نوشته‌ها کاربرد دارد و دقیقاً مثل قفسه‌های مختلف در کتابخانه، که کتاب‌های مختلف را دسته بندی می‌کند، هر نوشته‌ای که منتشر می‌شود، می‌تواند درون یک یا چند دسته قرار گیرد.

بدین ترتیب، بازدید کنندگان سایت می‌توانند درخواست نمایش نوشته‌های تنها یک دستهٔ خاص را بدهند. یا اینکه از بین یک یا چند دستهٔ خاص جستجوی خود را ترتیب بدهند. برای قرار دادن یک نوشته باید از قبل دستهٔ مورد نظر را ساخته باشیم و در حین انتشار نوشته آن دسته را انتخاب کنیم. پس الان متوجه شدید که موضوع آموزش این جلسهٔ ما، دسته بندی نوشته های وردپرس است که مبحث جذابی خواهد بود.

۱۳۹۸/۰۹/۲۲

کار با وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.