پلاگین تب وردپرس

تغییر دکوراسیون سایت همیشه با تغییر قالب نیست که انجام می شود. گاهی اوقات با نصب یک افزونه که می تواند محتوای سایت ما را متفاوت تر از همیشه نمایش داده، ظاهر سایت ما هم تغییر می کند و جلوۀ تازه تری به خود می گیرد. یکی از امکاناتی که برای نمایش محتوا می توان از آن استفاده کرد، تب یا سربرگ ها هستند. Tab نوعی نمایش گرافیکی محتوا است که نیاز به واکنش کاربر دارد. یعنی کاربر باید روی یکی از سربرگ هایی که وجود دارد کلیک کنید تا محتوای همان قسمت که مخفی شده است، ظاهر شود. این طرز کار تب یا همان سربرگ ها هستند. هر سربرگ را زبانه می تواند عنوان یا نمادی برای خودش داشته باشد که کاربر را دیدن آن بفهمد که موضوع آن سربرگ چیست و سپس روی آن کلیک کند تا محتوای همان سربرگ قابل نمایش باشد. حالا برای نمایش محتوای سایت به این شیوه، باید از افزونه هایی استفاده کنیم که به سادگی امکان سربرگ بندی کردن محتوای سایت را برای ما فراهم می کنند. برای راهنمایی هر چه بیشتر با ادامه همراه ما باشید.

پلاگین تب وردپرس

پلاگین تب وردپرس

ما برای آوردن ویژگی تب به سایت خودمان، راه کارهای مختلفی پیش رو داریم که از بهترین این راه کارها استفاده از افزونه های وردپرس است. افزونه هایی که هم کار ما را راحت تر از قبل می کنند، هم رایگان و مجانی هستند. من در این مقاله به شما دو تا از بهترین افزونه های تب ساز وردپرس را معرفی می کنم که می توانید به سادگی از هر کدامیک که خواستید استفاده کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  تب بندی در وردپرس با Tabs Responsive

افزونه Tabs Responsive

این افزونه یکی از بهترین های تب ساز وردپرس است. برای ایجاد مطالب سربرگ بندی شده کافی است به صفحه افزودن یک Tab جدید رفته و عنوان و محتوای هر سربرگ را تعیین کنید. سپس تنظیمات مربوط به هر کدام از سربرگ ها را انجام داده و نحوۀ نمایش کلی را تعیین می کنید. این افزونه دست شما را در تغییر هر جزء باز گذاشته و می توانید حتی رنگ و قلم متن را هم تغییر دهید. شما حتی در قسمت توضیحات هر سربرگ می توانید عکس، فیلم، صوت یا هر نوع محتوای دیگری را هم قرار دهید.

تب بندی در وردپرس با Tabs Responsive

تب بندی در وردپرس با Tabs Responsive

استفاده از این افزونه به این صورت است که پس از ایجاد یک محتوای سربرگ بندی شده، کافی است کد کوتاه آن را برداشته و در جایی از وردپرس بگذارید که می خواهید تب ها در آنجا ظاهر شود. مثلاً در نوشته، برگه و یا حتی ابزارک ها. البته این افزونه خودش یک ابزارک سفارشی دارد که می توانید از آن برای نمایش تب در نوار کناری سایت خود استفاده نمایید. قابل ذکر است که افزونه Tabs Responsive کاملاً واکنشگرا و مطابق با هر نوع عرض صفحه دستگاه های نمایشگر است و با هر قالبی به خوبی کار می کند. در مواقعی هم که اگر قالبی Tab ها را به درستی نشان نداد، با وارد کردن کدهای سفارشی CSS ایراد را می‌توانید رفع کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه تب ساز وردپرس Tabby Responsive Tabs

افزونه Tabby Responsive Tabs

افزونه Tabby Responsive Tabs یکی دیگر از راه کارهای آوردن تب به سایت وردپرس است. طریقه کار کردن این افزونه هم دقیقاً به مانند قبلی است. با این تفاوت که شاید در ظاهر بخش های مختلف افزونه اختلافاتی وجود داشته باشد. البته این بدان معنا نیست که امکانات این دو افزونه دقیقاً شبیه به یکدیگر است و تنها ظاهر آن متفاوت است.

افزونه تب ساز وردپرس Tabby Responsive Tabs

افزونه تب ساز وردپرس Tabby Responsive Tabs

به هر حال این افزونه هم برای ساختن تب در وردپرس به صورت واکنشگرا بسیار مفید است. به سادگی می‌توانید تب های خود را ساخته و با یک کد کوتاه آن را در هر کجایی که می خواهید نمایش داده شود، قرار دهید.

آموزش هر دوی این افزونه ها در سایت وجود دارد و کافی است روی عنوان هر کدام از این افزونه ها که به صورت پیوند شده است کلیک کنید تا وارد صفحۀ آموزش جامع همان افزوه شوید. در ضمن با جستجو در سایت هم می توانید به مطالب مشابه برسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.