افزودن زیرنویس به نوشته ها و برگه ها در وردپرس

اگر برای هر کدام از نوشته‌هایی که درون سایت منتشر می‌کنید، قصد داشته باشید یک شعار یا زیرنویس به آن اضافه کنید که مثلا در زیر عنوان یا حتی زیر متن نوشته نشان داده شود، می‌توانید از افزونه‌ای که قصد معرفی آن را در این نوشته داریم استفاده کنید. این افزونه WP Subtitle نام دارد و استفاده از آن بسیار راحت است.

افزودن زیرنویس به نوشته ها و برگه ها در وردپرس

برای اینکه قبل از شروع هر کاری، بدانید این افزونه چه کاری برایتان می‌خواهد انجام دهد، به تصویر زیر نگاه کنید. عبارتی که در زیر عنوان و مشخصات نوشته Code is poery نوشته شده، همان زیرنویس نوشته است که به این نوشته اضافه شده است. حالا البته با دستکاری‌هایی که ما می‌توانیم بدهید، حتی جایگاه نمایش آن را قادریم تغییر دهیم. ولی به طور کلی اگر یک سری توضیحات اضافه‌ای را خواسته باشیم برای هر نوشته در سایت ارسال کنیم، می‌توان از این افزونه بهره برد.

نمایش زیرعنوان با افزونه WP Subtitle

در زمان نوشتن یک برگه یا نوشته در وردپرس، جعبه‌ای با نام Subtitle خواهید دید که می‌توانید زیرنویس نوشته را در آنجا وارد کنید. این افزونه هم با ویرایشگر Classic و هم Gutenberg به خوبی سازگار است و شما می‌توانید زیرنویس خودتان را برای نوشته‌ها و برگه‌ها اضافه کنید. این افزونه از زمینه‌های دلخواه (Custom Field) برای ذخیره زیرنویس استفاده می‌کند.

به عنوان مدیر یا برنامه نویس سایت، با استفاده از کد زیر که باید در هر کجای سند page.php برای برگه‌ها و single.php برای نوشته‌ها قرار گیرد، می‌توانید جایگاه نمایش زیرنویس هر نوشته را تعیین کنید.

do_action( 'plugins/wp_subtitle/the_subtitle', array( 
'before' => '<p class="subtitle">',
'after' => '</p>',
'post_id' => get_the_ID(),
'default_value' => ''
) );

مثلا من در اینجا سند single.php قالب را باز می‌کنم و در قبل از خط the_content(); این خطوط را اضافه می‌کند. دقت کنید که ممکن است پوستهٔ شما سند single.php را نداشته باشد. عوض آن در پوشه‌ای با نام template-parts سندی با نام content.php وجود داشته باشد که باید کدهای بالا را در آن قرار دهید.

افزونه WP Subtitle با WooCommerce و Yoast SEO هم هماهنگ است. به نحوی که برای محصولات هم می توانید زیرعنوان تعیین کنید. همچنین برای افزونهٔ سئوی Yoast هم مشکلی ایجاد نخواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.