بررسی چک لیست امنیتی وردپرس

برای بالا بردن امنیت سایت کارهای زیادی می بایستی انجام داد. انجام این کارها خیلی هم سخت نیست. شاید لازم باشد زمان بگذاریم و یکی یکی آنها را روی سایت خود پیاده سازی کنیم. اما دقیقاً چه کارهایی را باید روی سایت خود برای بالا بردن امنیت سایت انجام داد؟ ما یک فهرست کامل به همراه آموزش تفصیلی از چک لیست امنیتی وردپرس را از قبل درون سایت آماده کردیم که پیشنهاد مطالعه آن را شدیداً به شما می دهیم. اما در این آموزش قصد معرفی یک سرویس اینترنتی را داریم که یک چک لیست امنیتی تقریباً کامل از امنیت وردپرس را به ما معرفی می کند که بررسی این چک لیست هم بد نیست. البته خیلی از آنها در همان چک لیستی که خدمت شما عرض کردم به تفصیل وجود داشت.

سرویس wpsecuritychecklist.org این چک لیست امنیتی وردپرس را تهیه کرده که شما با مراجعه به صفحه wpsecuritychecklist.org/items از این سایت، می توانید تک تک آنها را بعد از بررسی روی سایت خود تیک بزنید و از آنها عبور کنید. در زیر تصویری از این صفحه در سایت مذکور را خواهید دید. به علاوه اینکه در ادامه راجع به گروه گزینه های امنیتی موجود در این صفحه کمی بحث خواهیم کرد.

بررسی چک لیست امنیتی وردپرس

بررسی چک لیست امنیتی وردپرس

بررسی گزینه های امنیتی به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. گروه اول با عنوان wp-config است که بررسی های امنیتی سند پیکربندی وردپرس را در خود دارد. در حال حاضر یک مورد بیشتر نیست و آن هم گفته می شود که کلیدهای امنیتی موجود در این سند را تغییر دهید. که برای بالا رفتن امنیت کوکی های سایت کاربرد دارد. دقت کنید که شاید چیزهای دیگری هم برای بالا بردن مثلاً امنیت همین wp-config وجود داشته باشد. که در اینجا ذکر نشده است. مثلاً اینکه مسیر این سند را یک مرحله بالاتر منتقل کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش گذاشتن پسورد روی پوشه wp-admin

گروه بعدی Login Page شامل ۹ چک لیست است که مرتبط با امنیت صفحه ورود وردپرس است. گروه بعدی Administrative Panel نام دارد که مربوط به افزایش امنیت پنل مدیریت وردپرس است. گروه های بعدی Themes و Plugins هستند که توصیه هایی را برای بالا بردن امنیت قالب و افزونه در خود دارند. گروه Database شامل موارد امنیتی مربوط به پایگاه داده سایت است. مثلاً اولین مورد آن این است که پیشوند جداول وردپرس را تغییر دهید. و گروه آخر هم Hosting provider مربوط به شرکتی است که هاست را از آن خریداری کردید. این گروه بسیار مهم است چرا که به شما مواردی را گوشزد می کند که حتماً باید روی فضای میزبانی که تهیه می کنید وجود داشته باشد. خیلی از آنها هم فعال کردنشان در شما نیست و مدیر سرور باید آنها را فعال و تنظیم نماید.

این بود از معرفی سرویس wpsecuritychecklist.org که یکی از بهترین سرویس های مربوط به چک لیست امنیتی وردپرس بود. همانطور که گفتم تک تک های گزینه ها را به همراه دیگر موارد در مقالات دیگر سایت به صورت کامل آموزش دادیم که شما را دعوت به مطالعه مطالب بخش امنیت وردپرس سایت می کنیم.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.