چرا REST API وردپرس کار نمی کند؟

قابلیت REST API یک روش ایجاد ارتباط فنی بین وردپرس و نرم افزارهای دیگر است. مثلاً وقتی در حال نوشتن و انتشار یک نوشته روی گوشی هوشمند خود با استفاده از اپلیکیشن وردپرس هستید، ایجاد ارتباط شما با سایت وردپرس توسط REST API برقرار می‌گردد. حالا گاهی از مواقع ممکن است برای ایجاد یک چنین ارتباطی خطا دریافت کنید و ندانید که دلیل قطعی آن کجاست و چطور باید آن را برطرف نمود. در این مقالهٔ دلایل احتمالی کار کردن REST API وردپرس را خدمت شما عرض خواهم کرد.

به طور کلی، وقتی یک وردپرس تازه روی هاست خود نصب می‌کنید، باید REST API به خوبی کار کند. اگر نکرد، قطعاً مشکل از هاست و فضای میزبانی شماست. یا باید با پشتیبان هاست خود تماس بگیرید و درخواست رفع مشکل کنید. یا اگر دسترسی به کنترل پنل هاست شما از نوع کامل است، باید خودتان تنظیمات هاست را بررسی کنید و ببینید که چه موردی به درستی تنظیم نشده است.

REST API

پس دلایل احتمالی مشکل در REST API وردپرس به صورت زیر می‌باشند:

  • نصب داشتن یک افزونهٔ امنیتی مثل Wordfence
  • پیکربندی بسیار سخت‌گیرانهٔ فایروال روی سرور و یا پیکربندی‌های سخت افزاری دیگر (مثلاً روی دیتاسنتر OVH)
  • نصب داشتن یک افزونهٔ کش مثل Cloudflare
  • دیگر افزونه‌های نصب شده روی وردپرس که REST API را مسدود می‌کنند.
یک آموزش جذاب دیگه!  پریدن افزونه ووکامرس بعد از آپدیت

یکی از راه‌حل‌های سریع برای پی بردن به این موضوع که آیا افزونهٔ خاصی مسبب این مشکل است یا خیر، این است که تمامی افزونه‌های وردپرس را غیرفعال کنید. سپس بررسی کنید و ببینید که آیا REST API کار می‌کند یا خیر. اگر کار کرد که باید یکی یکی افزونه‌ها را فعال کنید. اگر با فعال کردن یکی از افزونه‌ها مشکل پدیدار شد، همان افزونه REST API را مسدود کرده است. باید یا آن را به طور کامل غیرفعلا کنید. یا ببینید که آیا تنظیمات خاصی دارد که بتوانید با وجود نصب بودنش، از REST API استفاده کنید یا خیر.

و مورد آخر هم حتماً بررسی کنید که خودتان REST API را غیرفعال نکرده باشید. چون به عنوان مدیر سایت، با استفاده از یک گزینهٔ تنظیماتی روی وردپرس قادرید REST API را به طور کامل غیرفعال نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.