فتوسایت چیست ؟

انواع مختلف سایت‌های اینترنتی ممکن است نام‌های گوناگونی داشته باشند. نوعی از سایت‌ها هم هستند که با عنوان فتوسایت شناخته می‌شوند. این دست سایت‌ها بیشتر تمرکز روی انتشار عکس دارند تا انواع دیگر محتوا. پس فتوسایت ها در اصل سایت‌های عکس هستند که با ورود به آنها شما بیشتر عکس می‌بینید تا چیز دیگر. مدیران این دست سایت‌ها بیشتر عکاسان و گرافیست‌هایی هستند که قصد جذب مخاطب برای عکس‌های‌شان را دارند.

فتوسایت چیست

فتوسایت‌ها در اصل با همان روشی ساخته می‌شوند که دیگر سایت‌ها ایجاد می‌گردند. ولی بیشتر تمرکز فنی و محتوایی روی عکس‌ها و حتی تصاویر متحرک گذاشته می‌شود.

سیستم‌های مدیریت محتوای معروف مثل وردپرس و جوملا، دارای افزونه‌هایی برای ساخت فتوسایت یا فتوگالری هستند. باید دانست که وردپرس جزء محبوب‌ترین CMS ای است که علاقه‌مندان از آن برای ساخت فتوسایت یا سایت عکسی استفاده می‌کنند. این دست افزونه‌ها برای استایل دهی به عکس‌ها و ساخت گالری تصاویر و اسلایدر (لغزنده) و … کاربرد دارند. اگر در مخزن افزونه‌های وردپرس عبارت images را جستجو کنید، با انبوهی از این دست افزونه‌ها مواجه خواهید شد.

پس کار ساخت یک فتوسایت با وردپرس چندان سخت نیست. اما باید به اصولی زیادی توجه داشته باشید. چرا که کلاً عکس در محیط وب باعث افزایش میزان مصرف اینترنت کاربران و کاهش سرعت باز شدن صفحات سایت می‌شود. باید تا جایی که می‌توانید عکس‌ها را بهینه کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  اسکریپت وردپرس چیست ؟

شما هم به عنوان کاربر یک فتوسایت باید این را بدانید که این سایت‌ها معمولاً حجم زیادی دارند و باید اینترنت‌تان سرعت خوبی داشته باشد و همچنین از قابلیت جستجوی عکس در سایت بهینه استفاده کنید تا بهتر بتوانید به عکس یا عکس‌های مورد نظرتان برسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.