معنی لوکال هاست چیست ؟

در این مقاله می‌خواهیم یک آموزش کامل راجع به لوکال هاست را تقدیم شما عزیزان کنیم. پس ابتدا این تعریف را با معرفی تک تک کلمات این اصلاح شروع می‌کنیم. لوکال که از کلمهٔ Local گرفته شده به معنای محلی است. هاست هم که همان کلمهٔ Host انگلیسی است و به معنای میزبان است. روی هم رفته، به معنای میزبان محلی است. زمانی که قصد برپاسازی یک سایت را داشته باشیم، نیاز است تا یک هاست یا میزبان تهیه کنیم. پس به جایی که سایت ما نصب می‌شود، میزبان گفته می‌شود. میزبان ها انواع مختلفی دارند که نوع معروف آنها فضاهای میزبانی‌ای هستند که سایت‌های اینترنتی روی آنها اقدام به ارائهٔ خدمات خود می‌کنند. نوع دیگری هم هست که روی یک رایانهٔ شخصی که حتی دسترسی به اینترنت ندارد می‌توان ایجاد کرد که به آن لوکال هاست یا همان میزبان محلی گفته می‌شود.

معنی لوکال هاست چیست

در شبکه لوکال هاست به معنای همان رایانهٔ محلی هم هست که دارای IP به شمارهٔ ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ می‌باشد. اما در زمینهٔ طراحی سایت لوکال هاست منظور همان رایانهٔ محلی‌ای است که سایت روی آن بالا خواهد آمد.

چرا باید لوکال هاست ایجاد کرد؟

دلیل ایجاد لوکال هاست به مباحث آموزشی و تست و توسعه بر می‌گردد. اگر ما خواسته باشیم، یک سایت توسعه روی رایانهٔ شخصی بسازیم که با کار کردن روی آن، مثلا یک قالب برای سایت طراحی کنیم می‌توان لوکال هاست ایجاد نماییم. یا اینکه اگر بخواهیم مثلا یک زبان برنامه نویسی سمت سرور مثل PHP را بیاموزیم، یا کار با وردپرس یا دیگر CMS های باز متن را کار کنیم، باز هم می‌توان این کار را با یک لوکال هاست انجام داد.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش نصب WordPress روی XAMPP +‌ ویدیو

میزبان محلی، نیازی به دسترسی اینترنت ندارد. پس تنها روی رایانهٔ شخصی و بدون نیاز به دسترسی اینترنتی، می‌توان یک سایت را برپا کرد. این از مهم ترین دلایل ساخت لوکال هاست روی رایانهٔ شخصی است. منظور از رایانهٔ شخصی همان لپ تاپ و یا رایانهٔ رومیزی شماست.

لوکال هاست را چطور می‌توان ایجاد کرد؟

این کار خیلی ساده است. تنها کافی است یک نرم افزار نصب کنیم و نحوهٔ کار کردن با آن را هم یاد بگیریم. ما در دورهٔ آموزش جامع نصب وردپرس روی لوکال هاست، به صورت ویدیویی آموزش این کار را خدمت شما دادیم. کافی است آن چند تا ویدیوی آموزشی را با دقت ببینید. از دیدن آنها لذت خواهید برد.

نرم افزاری که ما در این دوره، برای ایجاد لوکال هاست استفاده کردیم، XAMPP نام دارد. یک بستهٔ نرم افزاری رایگان و خیلی کاربردی که برای نصب وردپرس روی رایانهٔ شخصی هم می‌توان از آن استفاده کرد. تمامی آموزش‌های مرتبط با این موضوع را در سایت ما می‌توانید پیدا کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.