کلود فلر چیست ؟

کلود فلر یک سرویس اینترنتی است که با نشانی cloudflare.com در دسترس است. این سامانه خدماتی را به مدیران سایت‌ها و شرکت‌های مختلف که در عرصهٔ اینترنت حضور فعال دارند ارائه می‌کند. عمده خدمات قابل ارائهٔ کلود فلر مربوط به بالا بردن سرعت سایت و همچنین افزایش امنیت آن است. پس اگر شما هم سایتی دارید که به فکر بهبود عملکرد آن از نظر سرعتی هستید و یا حمله‌های شدیدی روی سایت شما اعمال می‌گردد، طبیعتاً می‌توانید از خدمات کلود فلر استفاده کنید.

کلود فلر چیست

­فعال کردن کلود فلر روی سایت بسیار ساده است و زمان زیادی را نخواهد گرفت. عمده کاری که باید انجام داد، ثبت نام روی سایت کلود فلر و سپس طی مراحلی برای دریافت NS هایی است که باید به جای NS های فعلی دامنه تنظیم گردد. با این کار تمامی درخواست‌ها ابتدا به سرورهای کلودفلر ارسال می‌شوند. اگر بررسی‌ها از طرف سرویس کلود فلر معتبر بود و خطرناک نبود، آن گاه اجازهٔ دستیابی بازدید کننده به محتوای صفحهٔ مورد نظر داده می‌شود. این روال معمولاً به جنبهٔ امنیتی کلود فلر مربوط می‌شود.

اما این تمام ماجرا نیست. برای بالا بردن سرعت سایت شما، کلود فلر از صدها سرور در سرتاسر جهان استفاده می‌کند. به این صورت که با فعال کردن کلودفلر روی سایت، محتوای ایستای سایت شما روی این سرورها میزبانی می‌گردند تا به بازدید کنندگان سایت از روی نزدیک‌ترین سرور محتوای ایستا تحویل گردد. با این روش فشار کمتری هم روی فضای میزبانی یا سرور اصلی سایت شما خواهد آمد.

یک آموزش جذاب دیگه!  چرا باید از robots.txt استفاده کنیم؟

به غیر از این خدماتی که خدمت شما شرح داده شد، خدمات دیگری مثل SSL یا گواهینامه امنیتی رایگان، دیوار آتش، میزبان رکوردهای DNS دامنه، کش کرد محتوای سایت و … هم روی کلود فلر وجود دارند. زمانی که سایت خود را به کلودفلر اضافه کنید و وارد حساب خود شوید، در بالای صفحه یک چنین فهرستی را خواهید دید که با کلیک روی هر عنوان، تنظیمات هر امکان در اختیار شماست.

بخش های مختلف کلود فلر

کلود فلر دارای حساب‌های مختلفی است. پایه‌ترین حساب، حساب رایگان است که نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست. اما خدمات حرفه‌ای مورد نیاز سایت‌های حساس را ندارد. ولی همین حساب رایگان برای بیشتر سایت‌های معمولی کفایت می‌کند و شما هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

نکتهٔ بعدی که باید حتماً راجع به آن اطلاع کافی داشته باشید این است که این احتمال وجود دارد که کلودفلر برای دامنه‌های ir (دامنه‌های ایرانی) به علت تحریم کار نکند. هر چند که گزارش‌هایی وجود دارد که ممکن است فقط برخی از خدمات کلودفلر روی این چنین دامنه‌ها کار نکنند. شاید هم به طور کامل فعال شود. ولی بررسی این موضوع به طور کامل دست شماست. اگر در این رابطه با شکست روبرو شدید، باید از جایگزین‌های ایرانی یک چنین سامانه‌ای استفاده کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  اهمیت پست های مناسبتی از نظر گوگل

اگر خواسته باشید بیشتر با نحوهٔ کارکرد کلودفلر و طریقهٔ فعال کردن آن روی سایت خود آشنا شوید، بهتر است دیگر مقالات آموزشی ما را دنبال کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.