دریافت اطلاعات فنی هاست یا سرور وردپرس با افزونه Web Server Information

گروهی از افزونه‌های وردپرس هستند که کارشان دادن اطلاعات است و در اصل کار خاص دیگری انجام نمی‌دهند. یکی از این افزونه‌ها Web Server Information نام دارد. همانطور که از اسم این افزونه پیداست، اطلاعات فنی سرور یا هاست وردپرس را گردآوری کرده و درون یک جدول به ما نمایش می‌دهد. در پاره‌ای از مواقع مثل انجام پیکربندی و تطابق وردپرس یا افزونه‌های آن با هاست، می‌بایستی این اطلاعات را به دست آوریم. مثلاً فرض کنید که قصد استفاده از افزونهٔ کش برای وردپرس را دارید. اگر بدانید که وب سرور (Web Server) سروری که سایت شما روی آن قرار گرفته است چیست، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دریافت اطلاعات فنی هاست یا سرور وردپرس با افزونه Web Server Information

از آن جایی که خیلی از مدیران وردپرس، خود دسترسی کامل به سروری که وردپرس آنها روی آن قرار گرفته است ندارند، قادر نیستند تا از اطلاعات فنی سرور مطلع شوند. بنابراین باید به سراغ روش‌های دیگر و البته ساده تر مثل استفاده از افزونهٔ وردپرس رفت. افزونه‌ای که قصد معرفی و آموزش آن را در اینجا خدمت شما دارم، Web Server Information است که یک افزونهٔ سبک و البته خیلی مهم است.

اطلاعاتی که این افزونه به ما نمایش می‌دهد، بدین قرار است:

  • سیستم عامل سرور ( مثلاً لینوکس یا ویندوز یا …)
  • نرم افزار وب سرور (مثلاً آپاچی یا لایت اسپید یا …)
  • پورت نرم افزاری سرور (مثلاً ۸۰ یا ۴۴۳ یا …)
  • موقعیت مکانی سرورکه با استفاده از سرویس IP-API.com این موقعیت یابی انجام می‌گیرد.
  • نام hostname سرور
  • مسیر ریشهٔ هاست (مثلاً /home/username/public_html/)
  • نسخهٔ PHP نصب شده و افزونه‌هایی که روی آن نصب و فعال هستند.
  • نمایش اطلاعات جزئی پایگاه داده
یک آموزش جذاب دیگه!  نصب و فعال سازی افزونه Jetpack وردپرس

با بررسی موارد بالا، حالا می‌توان تصمیم گرفت که آیا به این افزونه نیاز دارید یا خیر. پس در صورت نیاز، آن را می‌توانید از صفحهٔ افزونه‌ها » افزودن جستجو کنید و نصب و فعالش کنید. پس از فعال سازی، گروهی با عنوان WPHEKA به مجموعه صفحات پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد که باید روی پیوند موجود در این گروه کلیک کنید تا وارد صفحه‌ای مثل تصویر زیر شوید.

افزونه Web Server Information

همانطور که شاهد هستید، اطلاعات فنی سرور در سربرگ اول یعنی Overview به نمایش گذاشته شده است. اطلاعات مربوط به نسخهٔ PHP و ماژول‌های آن در سربرگ دوم یعنی PHP Information وجود دارند. سربرگ سوم هم Database Information است که اطلاعات فنی مربوط به دیتابیس یا همان پایگاه دادهٔ وردپرس را گردآوری کرده است.

نکتهٔ مهم اینجاست که ممکن است در سربرگ PHP Information چیزی نمایش داده نشود! که این مورد بستگی با باز بودن یا نبودن تابع php_info در php است. اگر این تابع بنا به دلایل امنیتی بسته باشد، در این صفحه اطلاعاتی نشان داده نخواهد شد.

بدین ترتیب با اطلاعات فنی ای که به واسطهٔ افزونهٔ Web Server Information به دست آوردید، می‌توانید تصمیم‌های بعدی خود را اخذ نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.