کتابخانه جی کوئری نوار کناری چسبان

اگر کدنویس و طراح سایت باشید، می‌دانید که برای ثابت کردن نوار کناری سایت، به طوری که با پیمایش عمودی صفحه، همچنان نوار کناری تا حد زیادی در جایگاه خود ثابت باقی بماند، باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید. اگر خواسته باشید از ابتدا این کدها را بنویسید، زمان زیادی از شما سلب خواهد شد. بهترین کار استفاده از یک کتابخانهٔ آماده با نام Theia Sticky Sidebar است که با افزودن سند آن به سایت خود و ویرایش چند تا Class از کدهای HTML سایت، به خوبی کار خواهد کرد.

کتابخانه جی کوئری نوار کناری چسبان

با ورود به نشانی این کتابخانه در github می‌توانید توضیحات کاملی از آن را دریافت کنید. همچنین خود سند کتابخانه Sticky Sidebar که در پوشهٔ js قرار گرفته است را هم دانلود کنید. در پوشهٔ examples هم نمونه کدهای آماده قرار گرفته، که با فریم ورک‌هایی مثل Bootstrap و Foundation و حتی بدون هیچ فریم ورک ساخته شدند. با بررسی آنها نحوهٔ کار کردن با این کتابخانه را خواهید آموخت.

اما به طور کلی شما باید jQuery را به همراه این کتابخانه در صفحات سایت خود لود کنید. سپس از یک تکه کد جاوا اسکریپت هم در همان صفحات استفاده می‌کنید. حالا کلاس‌هایی را به div های نوار کناری اضافه می‌نمایید. این توضیحات ساده سازی شده راجع به نحوهٔ استفاده از کتابخانه جی کوئری نوار کناری چسبان بود. برای کسب اطلاعات بیشتر حتماً مستندات آن را مطالعه نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  مرجع توابع وردپرس کجاست؟
۱۳۹۸/۱۱/۱۲

قالب وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.