بررسی گواهی SSL سایت با Websiteplanet

اگر به تازگی روی سایت خود گواهینامه SSL نصب کردید و یا از قبل نصب شده و الان می‌خواهید ببینید که آیا از اصالت و کیفیت لازم برخوردار هست یا خیر، می‌توانید از سرویس آنلاین Websiteplanet برای این کار استفاده کنید. این سامانهٔ اطلاعات دقیق و خیلی جالبی را راجع به SSL سایت شما یا دیگر سایت‌های اینترنتی ارائه می‌نمایند که بد نیست با ادامهٔ مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری راجع به این سامانه خدمت شما تقدیم شود.

بدون اینکه سخن دراز گردد، بهتر است مستقیم به سراغ خودِ این برنامهٔ تحت وب رفته و با انجام یک امتحان عملی، آن را بررسی کنیم. پس وارد این صفحه از سایت Websiteplanet شده و نشانی اینترنتی یک سایت را به آن می‌دهیم.

بررسی گواهی SSL سایت با Websiteplanet

در اولین قسمت اگر SSL به درستی نصب شده باشد، پیام موفقیت آمیز بودن نصب آن را نشان می‌دهد. حالا در ادامه اطلاعات بعدی را می‌توانیم از آن بگیریم. در قسمت Issued to گفته شده که این گواهینامه برای چه دامنه‌ای صادر شده است. نوع صادر کنندهٔ گواهینامهٔ SSL در قسمت Issued by ذکر شده. در قسمت Trusted می‌توان فهمید که این گواهینامه مورد اعتماد است و Name match گفته که این گواهینامه برای این دامنه تطبیق دارد. در نهایت روبروی عبارت Valid گفته شده که تا چه مدت زمانی این گواهینامه معتبر است.

یک آموزش جذاب دیگه!  WAF چیست ؟

همین مراحل را برای بررسی گواهی SSL یک سایت دیگر هم می‌توانید انجام دهید. البته این تمام ماجرای کار کردن با این سامانه نیست. در ادامهٔ صفحهٔ نتیجه، اطلاعات فنی دیگری هم آورده شده که برای رفع ایراد و کسب اطلاعات جامع راجع به گواهی SSL خیلی مفید است.

در قسمت Certificate details جزئیات مربوط به خود گواهی SSL از قبیل Common name و Key Size و Signature Algorithm آورده شده. در گروه اطلاعات Server details جزئیات سروری که این گواهی SSL روی آن نصب شده نشان داده شده، از قبیل IP سرور و پورت آن. زنجیرهٔ گواهی SSL هم در گروه Sertificate chain نشان داده شده است، که مثلاً می‌توان فهمید Root certificate این گواهی SSL چیست. اطلاعات دیگر در گروه Miscellaneous جای گرفته است.

ظاهراً طبق بررسی و تجربه‌ای که در کار کردن با سرویس‌های اعتبارسنجی SSL مختلف دارم، این یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود. چون اطلاعات جامع و کاملی را راجع به گواهی SSL یک سایت به صورت منظم بر می‌گرداند. شاید شما هم خواسته باشید نام این سامانه را در جایی یادداشت کنید، تا در دفعات بعدی مجدد به آن سر بزنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.