نمایش تعداد کل کاربران وردپرس

در آموزش قبلی ما یاد گرفتیم که چطور از تابع wp count posts برای دریافت تعداد نوشته ها و دیگر نوع نوشته ها استفاده کنیم. در ادامه آموزش قبلی، در این قسمت حالا می خواهم به شما نحوه نمایش تعداد کل کاربران وردپرس را با استفاده از دیگر توابع وردپرس آموزش دهم. این تابع count users نام دارد و کارایی آن بسیار ساده تر از توابع دیگر است. چون به جای اینکه یک شیء برگرداند، یک آرایه بر می گرداند که از هر شاخص از آن آرایه که مقداری را در خود ذخیره کرده است می توانیم استفاده نماییم. حالا در ادامه با یک مثال بیشتر این تابع را خدمت شما توضیح خواهم داد.

نمایش تعداد کل کاربران وردپرس

نمایش تعداد کل کاربران وردپرس

صفحه ای از مستندات وردپرس که تابع count_users را آموزش داده یک مثال خیلی جالب هم زده. بنده از همان مثال برای توضیح این تابع استفاده می کنم. این تکه کد به این صورت است:

<?php
$result = count_users();
echo 'There are ', $result['total_users'], ' total users';
foreach($result['avail_roles'] as $role => $count)
echo ', ', $count, ' are ', $role, 's';
echo '.';
?>

و نتیجه آن به این صورت خواهد شد:

There are 199 total users, 11 are administrators, 4 are contributors.

این تابع علاوه بر اینکه تعداد کل کاربران وردپرس را روی هم رفته نشان می‌دهد، به تفکیک هر نقش کاربری هم تعداد کاربران را نمایش می دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  مشکل امنیتی قالب های کد شده وردپرس

خط اول که PHP شروع شده و با آن کاری نداریم. اما در خط دوم یک متغیر با نام result ساخته شده و با استفاده از تابع count_users آرایه ای که این تابع بر می گرداند را درون متغیر مد نظرمان می‌ریزیم. شاخص total_users این آرایه، تعداد کل کاربران سایت را فارغ از نقش آنها بر می گرداند و ما در خط سوم این کار را انجام دادید.

اما در خط چهارم و پنجم از یک چرخۀ foreach استفاده کردیم تا تک تک نقش های کاربری را به همراه تعداد کاربرانی که درون آنها وجود دارد را چاپ کند. دقت داشته باشید که نقش هایی که هیچ کاربری درون آنها یافت نگردد، در خروجی چاپ نخواهند شد.

بدین صورت و بدور از هر گونه پیچیدگی می توانیم به سادگی با استفاده از تابع count_users() به همراه یک چرخه تعداد کاربران موجود در هر یک از نقش های کاربری وردپرس را به نمایش بگذاریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.