آموزش قرار دادن Favicon در وردپرس

Favicon که به آن فیوآیکون هم گفته می‌شود، از دو کلمۀ Favorite و Icon به معنای نماد علاقه مندی ها، مشتق شده است. از ابتدا هر سایتی می توانست برای خودش یک نماد کوچک به صورت مربعی داشته باشد، که این نماد در زمانی که کاربر آن سایت را به فهرست علاقه مندی های مرورگر خود اضافه می کرد، این عکس یا نماد یا آیکون هم در کنار نام سایت درج می شد. از همین جا بود که به آن Favorite Icon معروف شد. امروزه از این نماد در جاهای مختلفی، به غیر از فهرست علاقه مندی های مرورگر استفاده می شود. اما برای قرار دادن Favicon در وردپرس باید چه کار کرد؟ در نسخه های قدیمی وردپرس، حتماً یا باید این امکان را به صورت کد به قالب اضافه می کردید. یا یک افزونه نصب می کردید که فیوآیکون را به سایت شما اضافه کند. اما در نسخه های جدید وردپرس نیازی به انجام هیچ کدام از این کارها نیست. به سادگی با چند کلیک ساده قادرید فیو آیکون سایت وردپرس خود را تنظیم نمایید.

آموزش قرار دادن Favicon در وردپرس

آموزش قرار دادن Favicon در وردپرس

از بخش های مهمی که در نسخه های جدید وردپرس توسعۀ زیادی یافته است، بخش سفارشی سازی یا Customization در گروه صفحات نمایش است. این بخش به عنوان یک قسمت به جهت قرار دادن تنظیمات پوسته در نظر گرفته شده است که تغییرات تنظیمات به صورت آنی برای مدیر سایت قابل درک خواهد بود. یکی از گزینه های تنظیمات در این بخش نمادک سایت است که با هم روال رسیدن به این گزینۀ تنظیماتی را طی می کنیم.

قرار دادن Favicon در وردپرس

برای رفتن به صفحۀ سفارشی سازی، پیشخوان وردپرس را باز کنید و به نمایش > سفارشی سازی بروید. سپس از نوار ناوبری سمت راست، روی هویت سایت کلیک کنید.

پیشخوان وردپرس > سفارشی سازی > هویت سایت

پیشخوان وردپرس > سفارشی سازی > هویت سایت

حال که گروه تنظیمات هویت سایت برای شما باز شد، به بخش نمادک سایت رفته و با کلیک روی دکمه انتخاب تصویر، عکسی را از کتابخانه وردپرس انتخاب کنید و یا از رایانۀ شخصی روی سایت بارگذاری نمایید.

پیشخوان وردپرس > سفارشی سازی > نمادک سایت

پیشخوان وردپرس > سفارشی سازی > نمادک سایت

در مواقعی که اندازۀ عکس انتخابی بزرگتر از میزان مورد نیاز باشد، عکس به صورت خودکار به اندازۀ مربعی تبدیل می شود، که در اینجا شما باید حیطۀ مد نظر را انتخاب نمایید. سپس صفحه را ذخیره می کنید و حالا اگر به یکی از صفحات سایت خود مراجعه کنید، عکس نمادک کوچک، یا همان فیو آیکون را خواهید دید که در نوار مرورگر سایت شما ظاهر شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.