دریافت اطلاعات فنی سرور با افزونه Server Info

اگر روی فضای میزبانی خود وردپرس نصب کردید، برای دریافت اطلاعات فنی سرور از قبیل نسخهٔ PHP و نوع Web Server و IP و … بهتر است از افزونه‌ای مثل افزونهٔ Server Info استفاده کنید. این افزونه تمامی اطلاعات فنی مهم سرور را درون جدول‌هایی به شیوه‌ای کاملاً ساده نمایش می‌دهد. گاهی از اوقات شما به این اطلاعات نیاز پیدا خواهید کرد. مثل زمانی که قصد استفاده از افزونه‌ای را روی سایت خود دارید، که ابتدا باید از هماهنگی آن با نرم افزارهای سرور مطمئن شوید.

برای نصب افزونهٔ Server Info باید وارد پیشخوان وردپرس شده و به صفحهٔ افزونه‌ها » افزودن وارد شوید. از جعبهٔ جستجوی بالای صفحه عبارت Server Info را وارد کنید تا جستجو از بین هزاران افزونهٔ وردپرس انجام گردد. سپس باید روی دستور «نصب» افزونهٔ Server Info یا مشخصات سرور کلیک کنید تا بعد از چند ثانیه نصب تکمیل شود. سپس با کلیک روی دستور «فعال نمایید» آن را فعال کرده و از گروه صفحات تنظیمات به صفحهٔ Server Info وارد شوید.

افزونه Server Info

صفحهٔ پیش رو، شامل دو تا جدول است که تمامی اطلاعات سرور را به شما نمایش می‌دهد. البته یکی از مهم‌ترین داده‌هایی که باید داشته باشد نوع وب سرور است که وجود ندارد و امیدواریم که در نسخه‌های بعدی این مورد هم اضافه شود. در رابطه با هر مورد اگر مقداری برای نمایش وجود نداشت، به احتمال زیاد جلوی نمایش آن توسط مدیر سرور بنا به دلایل امنیتی گرفته شده است. یا در مواردی مثل CGI Version امکان دارد اصلاً دسترسی به CGI وجود نداشته باشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  بررسی فنی سرور هاست سایت وردپرس با افزونه ServerBuddy

در هر صورت افزونه Server Info یک راهکار سریع و مطمئن برای کسب داده‌های فنی سروری است که وردپرس روی آن نصب شده است. معمولاً مدیران سایت‌ها به این اطلاعات احتیاج پیدا خواهند کرد. افزونه‌های جایگزین دیگری هم برای این منظور وجود دارند که معرفی و آموزش هر کدام از آنها را در سایت منتشر کردیم.

۱۴۰۰/۰۵/۲۸

افزونه های وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.