Seriously Simple Podcasting بهترین افزونه پادکست وردپرس

داشتن قابلیت انتشار پادکست روی سایت یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن رضایت کاربران سایت به جهت تشویق به ماندن روی سایت برای شنیدن فایل های صوتی ای است که ما ساختیم. برای وردپرس این امکان وجود دارد که خیلی راحت بتوانیم پادکست های ضبط کردۀ خودمان را روی سایت منتشر کنیم. برای این منظور هر چند که بدون افزونه میتوان پادکست روی وردپرس منتشر کرد، اما اگر از افزونه استفاده نماییم، مزیت های بیشماری نصیب ما خواهد شد. از جمله اینکه امکان دسته بندی و زمان بندی پادکست ها وجود دارد و همچنین آمارگیری از آنها هم ساده تر است. پس ما از افزونه Seriously Simple Podcasting به عنوان بهترین افزونه پادکست وردپرس استفاده می کنیم.

Seriously Simple Podcasting بهترین افزونه پادکست وردپرس

Seriously Simple Podcasting بهترین افزونه پادکست وردپرس

افزونه Seriously Simple Podcasting همانطور که از اسمش پیداست، یک افزونه ساده برای کار کردن و انتشار پادکست است. دقیقاً به مانند اینکه می خواهید روی سایت نوشته منتشر کنید، پادکست هم قادرید منتشر کنید. حتی از همان صفحه انتشار پادکست جدید فایل صوتی را از روی رایانه خودتان انتخاب می کنید و روی فضای میزبانی خود بارگذاری می کنید. این افزونه برای کسانی که به فکر انتشار رایگان و بی دردسر پادکست هستند، خیلی مفید است.

پس از نصب و فعال سازی Seriously Simple Podcasting یک گروه صفحه در زیر گروه صفحات نوشته‌ها ساخته می شود با نام Podcast که با بردن اشاره گر روی آن صفحات زیر مجموعه آن هم قابل نمایش خواهد بود. البته برای اولین باری که خواسته باشید وارد آن صفحات شوید، ممکن است یک پیام تبلیغاتی به شما نشان داده شود که اگر روی Dismiss کلیک کنید، این پیام خواهد رفت.

گروه صفحات Seriously Simple Podcasting

گروه صفحات Seriously Simple Podcasting

روال کاری انتشار پادکست

حالا شما را کمی با روال کاری افزونه Seriously Simple Podcasting آشنا خواهم ساخت. در صفحه All Episodes شما می توانید تمامی پادکست هایی که تا به الان منتشر کردید را ببینید. برای ویرایش و یا حذف یک پادکست بهتر است از این صفحه اقدام نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  معرفی ۵ تا از بهترین افزونه های پادکست وردپرس

اما برای افزودن یک پادکست جدید باید وارد صفحه Add New شده و مشخصات پادکست خودتان را تعیین کنید. این صفحه هم دقیقاً به مانند صفحه انتشار نوشته یا انتشار برگه است. با این تفاوت که یک جعبه با عنوان Podcast Episode Details وجود دارد که باید فایل صوتی و مشخصات آن را تعیین نمایید.

صفحه افزودن پادکست در Seriously Simple Podcasting

صفحه افزودن پادکست در Seriously Simple Podcasting

شما باید نام و توضیحات پادکست را به ترتیب در جعبه های اول و دوم وارد کنید. سپس از جعبه Podcast Episode Details اول تعیین کنید که نوع پادکست شما صوتی یا تصویری است. حالا روی Upload File کلیک کنید و یک فایل از روی رایانه خود انتخاب کنید. البته اگر قبلاً در جایی دیگر این فایل صوتی را بارگذاری کرده باشید، قادرید لینک آن را برداشته و در جعبۀ Podcast file وارد کنید.

در جعبۀ Duration مدت زمان، File size حجم سند و Date recorded تاریخ ضبط را تعیین نمایید و در انتها هم روی انتشار کلیک کنید تا پادکست شما منتشر شود.

برچسب های پادکست ها

برای پادکست های خود به جهت دسته بندی آنها، می توانید برچسب گذاری هم بکنید. برای این منظور صفحه برچسب های پادکست ها برای مدیریت این برچسب ها بسیار مفید است. این برچسب ها حتی از موتورهای جستجو مثل گوگل هم می توانند ورودی برای پادکست های شما دریافت کنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  معرفی ۵ تا از بهترین افزونه های پادکست وردپرس

دسته بندی برچسب ها

در بخش Series شما می توانید یک سری یا دسته پادکست ایجاد کنید و آنها را درون یک دسته قرار دهید. با این کار پادکست های مشابه را دسته بندی می کنید.

تنظیمات Seriously Simple Podcasting

و در نهایت صفحه تنظیمات برای تنظیم کردن تک تک گزینه های تنظیمی مربوط به این افزونه مورد استفاده قرار می گیرد. یک بخش تنظیمات کامل این افزونه دارد که برای آموزش تک تک آنها باید یک مقاله کامل نوشت. اما همین قدر بدانید که در بیشتر مواقع این تنظیمات پیش فرض برای سایت شما مناسب است. مگر اینکه خواسته باشید، برخی از خصیصه ها را کنترل بیشتری نمایید.

باید دانست که افزونه های جانبی زیادی برای Seriously Simple Podcasting نوشته شده که به امکانات این افزونه اضافه می کنند. مثلاً برای دیدن آمار دقیق شنیده شدن پادکست ها یا تغییر ظاهر و قالب پادکست افزونه ها جالبی برای این منظورها وجود دارد.

این بود از معرفی افزونه Seriously Simple Podcasting که به نوعی به عنوان بهترین افزونه پادکست شناخته می شود و شما هم می توانید از آن روی وردپرس خود برای انتشار پادکست استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.