زمانبندی انتشار مطالب در وردپرس

یکی از قابلیت های بسیار عالیِ وردپرس، امکان زمان بندی کردن انتشار مطالب است. این امکان به این معنی است که شما تمامی تنظیمات یک نوشته را انجام دهید و تنها زمان انتشار آن در سایت را برای موعد خاصی تنظیم کنید. وردپرس به صورت خودکار نوشته را از حالت زمان بندی شده به حالت منتشر شده تقدیر داده و درست به مانند کلیک روی دکمۀ “انتشار” پس از ویرایش یک نوشته، تمامیِ کارهای پس از آن هم انجام می شود. حالا این کارها می تواند ارسال ایمیل اطلاع رسانی به کاربران سایت و یا هر چیز دیگری باشد. در ادامه به مزیت های زمانبندی انتشار مطالب در وردپرس و همچنین نحوۀ انجام این کار بحث خواهیم نمود.

زمانبندی انتشار مطالب در وردپرس

زمانبندی انتشار مطالب در وردپرس

قبل از هر چیز شما را به مطالعۀ فهرست مزیت های انجام این کار دعوت می کنم.

مزیت های زمانبندی انتشار مطالب در وردپرس

  • انتشار منظم نوشته در سایت
  • بهبود رتبۀ سایت در موتورهای جستجو به دلیل افزایش نظم سایت
  • انتشار نوشته در زمان هایی که امکان دستیابی به پیشخوان و یا نوشتن برای مان مقدور نیست
  • انتشار نوشته دقیقاً سر زمان خاص
  • هماهنگ کردن بیشتر کار روی سایت با زندگی شخصی یا کاری مان

انتشار منظم نوشته در سایت به این معنا است که فاصلۀ زمانی هر انتشار با هم یکسان باشد. مثلاً اگر در روز دو تا نوشته منتشر می کنید، میتوانید یکی را ساعت ۱۲ ظهر و دیگری را ۱۲ شب منتشر کنید. با این کار هم خوانندگان سایت شما می دانند که چه زمان هایی پست جدید دارید و به سایت مراجعه می کنند. از طرف دیگر همین نظمی که در انتشار نوشته در سایت دیده می شود، برای موتورهای جستجو هم جالب خواهد بود. و باعث افزایش رتبۀ سایت شما در بین رقبا خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  تفاوت برگه و نوشته در وردپرس

گاهی از اوقات هم ممکن است دسترسی به پیشخوان و یا دیگر روش های مدیریت سایت ندارید. به عنوان مثال دوستی می خواست سربازی برود. اما نمی خواست سایتش از بین برود. به همین دلیل اوقاتی که مرخصی داشت برای زمان هایی که در پادگان بود پست زمان بندی می کرد تا در آن زمان ها منتشر شود. در این حالت سایت وجۀ به روز بودن خودش را حفظ خواهد کرد. حالا شما شاید برای مدت یک هفته به مدیریت سایت دسترسی نداشته باشید. زمان بندی کردن ارسال نوشته می تواند مشکل شما را حل کند.

مواقعی هم هست که می خواهید دقیقاً سر یک زمان خاص نوشته منتشر شود. با زمان بندی کردن سر یک موعد خاص، ساعت دقیقاً به همان چیزی که تنظیم شده است می رسد، انتشار انجام می پذیرد. البته به شرطی که سایت شما دارای بازدید مناسب باشد. چون زمان بندیِ نوشته ها در وردپرس با قابلیت Cron Job وردپرس کار می کند و کرون جاب هم زمانی کارایی دارد که از صفحات سایت بازدید شود، اگر سایت بازدید کمی داشته باشد، در این حالت ممکن است انتشارها با کمی تاخیر صورت گیرد. مگر اینکه کران جاب وردپرس را غیرفعال کنید و از کران جاب لینوکس استفاده کنید. پس به این نکته هم دقت داشته باشید.

به طور کلی قابلیت زمان بندی مطالب در وردپرس به هماهنگی بین کار روی سایت و زندگیِ شخصی شما کمک می کند. بنابراین به شما توصیه می کنیم که طبق آموزش ادامۀ این مقاله حتماً از این امکان برای ارسال نوشته روی سایت خود استفاده کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  زباله دان وردپرس چیست

چطور مطالب سایت وردپرس را زمان بندی کنیم؟

در زمانی که در صفحۀ نوشته‌ی تازه در پیشخوان وردپرس هستید، جعبه ای با عنوان “انتشار” وجود دارد که تمامی تنظیمات مربوط به انتشار نوشته از جمله زمان انتشار آن در آنجا قرار گرفته است. همانطور که در عکس زیر می بینید، شما باید روی دکمه ویرایش روبرویِ “انتشار فوری” کلیک کنید. تا یک سری تنظیمات باز شود.

جعبه انتشار در صفحه نوشته‌ی تازه

جعبه انتشار در صفحه نوشته‌ی تازه

حالا شما از طریق فهرست کشویی و جعبه های عددیِ مختلف، زمانی را از آینده انتخاب می کنید که حتی می تواند برای سایت بعد باشد. سپس روی “قبول” کلیک می کنید. برای هر کدام از نوشته های سایت که قصد زمان بندی کردن آن را دارید، باید مراحل ذکر شده را انجام دهید.

تنظیم زمان انتشار در جعبه انتشار

تنظیم زمان انتشار در جعبه انتشار

البته قابل ذکر است که اگر تاریخ و زمان به میلادی است و شمسی نیست، شما باید افزونه شمسی ساز wp-jalali را نصب کنید. برای نصب این افزونه هم باید همین نام انگلیسی را در صفحه افزودن افزونه جدید جستجو کنید و افزونه را تنها با دو کلیک، نصب و فعال نمایید. حالا خواهید دید که در تمامی جاهای سایت شما که با تاریخ و زمان کار دارد، تاریخ به درستی نشان داده می شود.

امیدوارم که در این مقاله توانسته باشم به شما نحوۀ استفاده از قابلیت زمانبندی انتشار مطالب در وردپرس را به خوبی توضیح داده باشم. با دانستن و آگاهی از امتیازهای زمان بندی نوشته، یک سایت پویا می‌توانید داشته باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.