افزودن خودکار کد به فایل های PHP با htaccess

PHP به عنوان یک زبان برنامه نویسی، کارهای زیادی را می تواند برای ما انجام دهد. از تولید صفحات بسیار پیجیدهٔ وب تا پردازش داده هایی که دریافت می‌کند. اما به عنوان یک ترفند اگر ما خواسته باشیم یک تکه کد را در انتها یا ابتدای تمامی صفحات سایت اضافه کنیم، این کار را قادریم توسط وب سرور و فایل htaceess انجام دهیم. در ادامه به طریقه انجام این کار به شکلی بسیط خواهیم پرداخت.

افزودن خودکار کد به فایل های PHP با htaccess

افزودن خودکار کد به فایل های PHP با htaccess

با فرض این موضوع که تمامی صفحاتی که توسط PHP ساخته می شوند باید یک تکه کد یکسان داشته باشند، می توان از این ترفند استفاده کرد و با قرار دادن کد زیر در سند htaccess این کار را انجام دهید.

# Prepend the file
php_value auto_prepend_file "/dir/path/utilities.php"

# Append file to bottom of page
php_value auto_append_file "/dir/path/templates/footer.php"

حتما باید به این موضوع دقت داشته باشید که هاست شما از htaccess پشتیبانی کند که در حال حاضر بیشتر وب سرورها از این سند پشتیبانی می کنند. سند htaccess برای سفارشی سازی برخی از تنظیمات وب سرور برای یک سایت استفاده می گردد.

دستور اول که عنوانش auto_prepend_file می باشد، برای الصاق یک متن به ابتدای اسناد PHP کاربرد دارد. و دستور بعدی یعنی auto_append_file برای اتصال خطوط به تمامی اسناد PHP استفاده می گردد. باید دقت کنید که محتوایی که قصد الحاقش را دارید، باید در یک سند و در مسیری روی هاست قرار دهید که در مثال های بالا سند /dir/path/utilities.php و /dir/path/templates/footer.php موجود است.

یک آموزش جذاب دیگه!  بررسی هماهنگی سایت در مرورگرهای مختلف

پس به همین سادگی و با یک چنین ترفندی، ما می توانستیم به ابتدا یا انتهای تمامی فایل های PHP کدهایی را الحاق کنیم. دقت داشته باشید، در صورتی که گروه برنامه نویس شما در حال کار هستند، استفاده از این روش ممکن است باعث گیج شدن آنها شود. پس با دقت از این ترفند PHP استفاده نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.