پادکست در وردپرس

در دنیای انتشار محتوا با وردپرس مباحث جذابی همیشه وجود داشته. یکی از این مباحث انتشار محتوا به صورت صوتی روی سایت بوده است. محتوایی که نسبت به نوع متنی آن از جذابیت و سرعت خوانایی بیشتری برخوردار است. روزانه سایت های زیادی به جمع استفاده کنندگان از پادکست افزوده می شود و این کاملاً هماهنگ کردن خود با نیاز کاربران سایت است. همانطور که تا اینجا باید متوجه شده باشید، پادکست همان فایل صوتی است که میتوان روی صفحات اینترنت منتشر کرد و چیز پیچیده تر از این نیست. یکی از امکانات قوی وردپرس، امکان انتشار و مدیریت کردن پادکست ها روی سایت است.

پادکست در وردپرس

پادکست در وردپرس

پادکست را برای سایت ابتدا باید ضبط کرد. برای ضبط کردن پادکست می توان از نرم افزارهای رکوردر و همچنین یک میکروفون ساده استفاده کرد. هر چند که کسانی که به طور حرفه ای کار می کنند، از میکروفون حرفه ای و نرم افزارهای قوی استفاده می کنند. اما برای شروع هیچ کس ابزارهای حرفه ای را از همان ابتدا در اختیار نداشته. بلکه کم کم با پیشرفت و استقبال کاربران سایت، می بینیم که می توان در این راه بیش از پیش موفق عمل کرد.

به کسی که پادکست را ضبط می کند، معمولاً پادکستر می گویند. پادکسترها معمولاً از علاقه زیادی برای ضبط صدای خود و تنظیم کردن آن برخوردار هستند. علاوه بر آن قدرت فن بیان تقریباً خوبی باید داشته باشند تا با کمترین میزان تُپُق صدای خود را ضبط کنند.

یک آموزش جذاب دیگه!  پاد پخش چیست ؟

برای گذاشتن پادکست در وردپرس، وردپرس یک راه کار بسیار ساده ای را در اختیار ما قرار داده است. کافی است به مانند حالت عادی فایل صوتی را درون پرونده های چند رسانه ای وردپرس بارگذاری کنیم سپس آن را درون نوشته قرار دهیم. یا اگر از قبل روی یک سرور دیگر بارگذاری شد است، پیوند آن را به صورت مستقیم درون نوشته قرار دهیم. بقیه کارها را خود وردپرس برای ما انجام می دهد. حالا با رفتن به همان صفحه در سایت، می بینید که یک اجرا کننده خیلی شکیل برای آن پادکست نشان داده خواهد شد.

از طرفی دیگر افزونه های زیادی هم برای مدیریت هر چه حرفه ای تر وردپرس ساخته شدند. امکاناتی که این گونه افزونه ها در اختیار ما قرار می دهد، از قبیل نمایش آمار شنیده شدن پادکست ها، امکان دانلود مستقیم پادکست توسط بیننده سایت و امکان دریافت آخرین پادکست های سایت توسط نرم افزارهای خواننده پادکست (Podcast Reader) می باشند. به عبارتی دیگر اگر خواسته باشید به صورت حرفه ای روی پادکست در سایت تان کار کنید، حتماً نیاز به یکی از این افزونه ها خواهید داشت. چرا که علاوه بر ساده تر کردن امر انتشار، برای کنترل هر چه بیشتر آنها هم مفید خواهد بود.

یک آموزش جذاب دیگه!  تلفظ پادکست چگونه است؟

در مقالات و آموزش های دیگر سایت به افزونه های پادکست در کنار دیگر آموزش های مهارتی انتشار پادکست در وردپرس اشاره خواهم کرد. لازم است که همچنان پیگیر مقالات آموزشی سایت WPTutorial.ir باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.