تاریخ شمسی در ورد ۲۰۱۶

درج تاریخ یا استفاده از تقویم برای نمایش زمان در اسناد ورد یکی از ملزومات کار نوشتن است. در نرم افزار Word هر چند که ما قادرید به شیوهٔ دستی تاریخی را درج کنیم. اما کار ما چقدر راحت‌تر خواهد شد، اگر قابلیتی خودکار وجود داشته باشد که تاریخ را به صورت خودکار در جایی که می‌خواهیم درج کند. یا اینکه از تقویم فارسی استفاده شود.

با وجود تقویم فارسی در نسخهٔ ۱۰ ویندوز، اما هنوز در مجموعه نرم افزارهای Office این قابلیت وجود ندارد. یعنی از تاریخ شمسی پشتیبانی نمی‌شود. به همین دلیل ما برای درج و استفاده از تاریخ شمسی در ورد ۲۰۱۶ می‌بایستی از یک نرم افزار واسط استفاده کنیم.

این نرم افزار با عنوان پرنیان آفیس شناخته می‌شود و از طریق یکی از لینک‌های زیر می‌توانید آن را دریافت کنید.

این نرم افزار رایگان است که با اجرای سند دریافت شده، می‌توانید آن را روی رایانهٔ خود نصب نمایید.

بعد از نصب، باید یک بار نرم افزار Word 2016 را بسته و مجدد باز نمایید (البته اگر از قبل باز بوده). حالا یک سربرگ به بالای نرم افزار با عنوان Parnian افزوده می‌شود که با کلیک روی آن تنظیمات تک تک امکانات آن را می‌توانید انجام دهید. بهتر است تمامی گزینه‌ها را فعال بگذارید بماند.

تنظیمات پرنیان در Word 2016

حالا اگر به سربرگ Insert رفته و روی دستور Date & Time کلیک کنید، با انتخاب مقدار Persian برای Language و مقدار مناسب برای گزینهٔ بعدی، می‌توانید ساختار تاریخ را از سمت چپ انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  تصحیح خودکار در Word

نرم افزاری که در این پست خدمت شما معرفی شد، با دیگر نرم افزار آفیس هم هماهنگ است و قابلیت تاریخ و تقویم شمسی را هم به آنها اضافه می‌کند. اگر طبق آموزش فارسی کردن اعداد در ورد هم عمل کنید، می‌توانید حتی اعداد موجود در تاریخ‌ها را هم به فارسی تبدیل کنید.

۱۳۹۸/۰۲/۱۶

کار با وردپرس
۲ دیدگاه

2 دیدگاه برای “تاریخ شمسی در ورد ۲۰۱۶”

  1. علی گفت:

    سلام .روی آفیس ۲۰۱۹ نشد

  2. حسین گفت:

    لینک برای دانلود نسخۀ ۱۰ پرنیان آفیس
    Parnian Office 10
    http://repository.gnco.ir/Files/Parnian10/Parnian.Office.(10.0.0).zip

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.