فقط از شبکه های امن استفاده کنید

خیلی از دوستان هستند به دنبال مکان هایی که اینترنت رایگان دارند. کافی شاپ، کتابخانه، فروشگاه یا هر کجای دیگر که اینترنت رایگان ارائه کند، فوراً از آن برای ورود به حساب های حساس خود مثل وردپرس و یا به روز کردن سیستم سایت خود استفاده می کنند. این کار شاید از نظر اقتصادی مفید باشد، اما از نظر امنیتی به جرات می توان گفت که رصد کردن اطلاعات شما برای مدیر آن شبکه کار سختی نیست. با نصب یک نرم افزار ساده و تجسس تمامی اطلاعات رد و بدل شده در نهایت باعث لو رفتن رمز عبور شما می شود.

 

فقط از شبکه های امن استفاده کنید

فقط از شبکه های امن استفاده کنید

برخی از اماکن که اینترنت رایگان عرضه می کنند، به قصد جذب مشتری این کار را انجام می دهند. اما ممکن است در مکان هایی هم اینترنت رایگان را برای به سرقت بردن اطلاعات افراد ارائه کنند. به همین دلیل افراد حرفه ای این خطر را نمی کنند و کارهای حساس خود را با اینترنت دفتر کار یا منزل انجام می‌دهند.

البته راه کارهایی هم مثل استفاده از VPN وجود دارد که اطلاعات را از یک تونل امن از شبکه عبور می دهند که باعث حفظ امنیت آنها می شود. حتی اگر اطلاعات به صورت رمزگذاری شده باشند که امنیت یک پله بالاتر هم خواهد رفت.

یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش افزونه UpdraftPlus

به هر حال همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که شبکه های ناشناس می توانند اطلاعات شما را در حین استفاده از آنها ببینند و آن را به سرقت ببرند.

 

۱۳۹۷/۰۲/۳۱

امنیت وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.