سایت های پولساز ایران چگونه کار می کنند؟

یکی از روش های پی بردن به عوامل موثر برای پیشرفت، بررسی موردی رقبا و دیگر کسانی است که در آن حوزه مشغول به فعالیت هستند. در عرصۀ تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی، برای اینکه ببینیم چه نوع کسب و کارهایی در اینترنت خوب فعالیت می کنند و سود خوبی به جیب می زنند، می توان از سایت های پولساز الهام گرفت. باید دید سایت های پولساز ایران چگونه کار می کنند و از چه روشی برای پول درآوردن استفاده می کنند. با افزایش دانش خود در این زمینه، در آینده در کسب و کار خودمان هم پیشرفت بهتری خواهیم داشت و موفق تر عمل می کنیم.

سایت های پولساز ایران چگونه کار می کنند

سایت های پولساز ایران چگونه کار می کنند؟

شناخت سایت های پولساز ایران

در اولین گام باید ببینیم اصلاً سایت های پول ساز ایران کدام ها هستند؟ برای این منظور می توان از سرویس های رتبه بندی سایت های اینترنتی استفاده کرد. سرویسی مثل الکسا به راحتی به ما می گوید که صدرنشین ترین سایت ها کدام ها هستند. برای این منظور وارد این صفحه از سایت الکسا می شویم و سایت های برتر را از دید الکسا می بینیم.

سایت برتر در ایران که گوگل است و از آن رد می شویم. سایت دوم آپارات و سایت سوم دیجی کالا است. سایت آپارات از پولساز ترین سایت های ایران است و با جذب کاربرانی که به تماشای ویدیو علاقه مند هستند، توانسته نسخه جالبی از سرویس یوتیوب را برای ایرانی ها راه اندازی کند. روش کسب درآمد این سایت هم جالب است. با گرفتن و نمایش تبلیغات در جای جای سایتش، مخصوصاً در ابتدای هر ویدیوی که برای کاربر نشان داده می‌شود، درآمد خودش را دارد.

اما سایت سوم ایران، یعنی دیجی کالا که همۀ ما با آن آشنا هستیم، به طور مستقیم از فروش محصول بر بستر اینترنت کارش را انجام می دهد. الان حتی با جستجوی یک محصول در گوگل، از صفحات سایت دیجی کالا به شما پیشنهاد داده می شود که با ورود به آن توضیحات خوبی راجع به محصول ارائه می شود. سپس می توانید خرید خود را آنلاین انجام داده و محصول را درب منزل یا محل کار خود دریافت کنید. روش درآمدزایی دیجی کالا هم کاملاً واضح است.

سایت چهارم ایران ورزش ۳ است که این سایت هم به دلیل سابقه طولانی و آماده کردن محتوای ورزشی برای کسانی که اخبار ورزشی را دنبال می کنند، توانسته تنها از تبلیغات در سایت خودش درآمد خوبی به جیب بزند. البته روش های کسب درآمد و همکاری با دیگر شرکت های تجاری از دیگر روش های مرسوم بالا بردن قابلیت پول سازی سایت است.

سایت بعدی اینستاگرام است که به آن کاری نداریم، چون اصلاً سایت ایرانی نیست! ولی در بین سایت هایی که کاربران ایرانی از آن بازدید می کنند جایگاه دارد. این سایت رتبه پنجم را دارد.

سایت ششم Namnak است. این سایت یک سایت مجله ای است که مطالبی راجع به مد و بهداشت و دیگر موارد مورد علاقه قشر عام را منتشر می کند. این دست سایت ها که به نوعی مجله ای هستند، معمولاً روش کسب درآمدشان از طریق جذب تبلیغ است. برای راه اندازی یک چنین سایتی، باید یک تیم قوی تولید کنندۀ محتوا داشت و ساعتی سایت را به روز کرد.

سپس به سایت دیوار می رسیم که رتبۀ نهم را دارد. راجع به نحوه کسب درآمد سایت دیوار قبلاً در سایت مقاله منتشر کردیم. این دست از سایت ها که محتوای آن را کاربرانش تهیه می کنند، از جالب ترین روش های کسب درآمد است.

این سایت ها چطور به اینجا رسیده اند؟

حال که سایت های معروف و پول ساز ایران را پیدا کردیم، می بایست بررسی ای را روی آنها انجام داده و سعی کنیم از روش درآمد زایی آنها پرده برداری کنیم. برخی از آنها دارای روش های درآمدزایی پنهان هستند. اما خیلی های دیگر کاملاً مشهود است که از چه روشی اقدام به کسب درآمد می کنند و ما هم می توانیم متوجه آن بشویم. در بالا راجع به روش های رایج هر کدام از سایت های مذکور توضیحی هر چند کوتاه داده شد.

تقریباً هر سایتی که به سطحی از بازدید مناسب می رسد، می‌تواند درآمدزا باشد. خیلی از کارآفرین های سطح وب ابتدا به دنبال ایده ای می گردند که فقط بتوانند بازدید برای سایت جذب کنند. بعد از آن از بازدیدها بنا به نوع آنها درآمدزایی می کنند. حالا کار نداریم که این روش درست است یا خیر. ولی باید دانست زمانی که یک سایت به سطحی از بازدید مناسب رسید، تازه می توان بررسی هایی را برای کسب درآمد از آن داشت. کم کم ایده هایی به ذهن خطور می کند که حتی خیلی از آنها ممکن است درآمد پنهان به حساب آیند.

اما جدای از تمامی این موارد، باید بدانید که رسیدن به یک سایت پولسازی کار یک شب و دو شب نیست! باید ماه ها و بعضاً سال ها تلاش کرد و منتظر ماند تا نتیجه خودش را نشان دهد؛ که اگر خوب کار کرده باشیم، حتماً چنین خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.