آموزش ساخت لایت باکس برای تصاویر وردپرس

یکی از حالت های گرافیکی جذاب برای نمایش تصاویر سایت، حالت لایت باکس است. اگر لایت باکس روی عکس های سایت فعال باشد، کاربر با کلیک روی هر عکس، همان عکس به صورت بزرگنمایی شده و با پس زمینۀ تاریک شده به نمایش گذاشته می شود که این خود باعث بررسی بهتر عکس های سایت می شود. علاوه بر آن حتی امکان نمایش تمامیِ عکس های موجود در یک صفحه از سایت به صورت اسلایدشو هم وجود دارد. ترفندی که باعث می شود کاربران را بیشتر در صفحات سایت نگه داشت. در نهایت با آموزش ساخت لایت باکس برای تصاویر وردپرس در خدمت شما هستیم و به شما یاد خواهیم داد که چطور با کمترین زحمتی و تنها با نصب یک افزونه ساده این امکان را به سایت خود اضافه نمایید.

آموزش ساخت لایت باکس برای تصاویر وردپرس

آموزش ساخت لایت باکس برای تصاویر وردپرس

اگر راجع به مزیت های استفاده از لایت باکس تصاویر در سایت ندانید، حتماً با مشاهدۀ نمونه تصویر بالا می توانید درک کنید که حداقل از نظر زیبایی و حالت فعل و انفعالی که برای نمایش تصاویر سایت در این حالت وجود دارد، کاربر را بیشتر تشویق خواهد کرد تا در سایت مانده و حداقل عکس های سایت شما را ببیند. مخصوصاً اگر سایت شما به نسبت دیگر سایت ها محتوای تصویری بیشتری دارد.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه لایت باکس وردپرس Simple Lightbox

اگر فکر می کنید که برای ساخت لایت باکس برای تصاویر وردپرس خود باید دست به کد شوید، این فکر تا حد زیادی اشتباه است. چون این کدها را دیگران قبل از شما نوشتند و شما کافی است از آنها روی سایت خود استفاده کنید.

مجموعه کدهایی که برای افزودن لایت باکس به سایت شما مورد نیاز است، درون یک بسته با نام افزونه یا پلاگین برای وردپرس شما وجود دارد. شما باید آن افزونه را روی سایت خود نصب کنید و بدون اینکه خودتان را درگیر مباحث فنی و کدنویسی کنید، لایت باکس به سایت شما افزوده می گردد.

از جمله بهترین افزونه های لایت باکس Simple Lightbox نام دارد و کاربرد بسیار ساده ای هم دارد. تمامی کدهای مورد نیاز لایت باکس تصاویر هم درون آن موجود است. شما تنها کافی است این افزونه را روی سایت خود نصب و سپس آن را فعال کنید. حالا سری به یکی از صفحات سایت تان بزنید که شامل عکس است. روی یک عکس کلیک کنید و نتیجه را ببینید. یک لایت باکس زیبا و شکیل برای همان عکس باز می شود که همین لایت باکس برای دیگر تصاویر سایت شما هم وجود دارد.

افزونه Simple Lightbox تنها یک صفحه تنظیماتی دارد که برای کسب اطلاعات لازم راجع به تک تک گزینه های تنظیماتی این افزونه، به مقاله افزونه لایت باکس وردپرس Simple Lightbox مراجعه نمایید.

یک آموزش جذاب دیگه!  کار افزونه Simple Lightbox چیست ؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.