آموزش ساخت ریسلر در WHM

WHM نام نرم افزاری است که با استفاده از آن می توان یک سرور لینوکس را مدیریت نمود. در محیط WHM علاوه بر مدیریت فنی سرور، امکان مدیریت حساب های مشتریان و کسانی که قصد استفاده از منابع خاص خودشان را دارند هم وجود دارد. یعنی شما با ورود به WHM می توانید تمامی کارهای مدیریتی را انجام دهید. یکی از قابلیت بسیار مفید WHM این است که درون آن می توان حساب ریسلر یا همان نماینده ساخت. حالا نماینده با ورود به حساب WHM خودش، قادر است اکانت cPanel ساخته و خود اقدام به فروش آن به مشتریان خودش کند. حالا شما به عنوان مدیر سرور چطور قادرید حساب ریسلر بسازید؟ این موضوعی است که در آموزش امروز با عنوان آموزش ساخت ریسلر در WHM به شما یاد خواهیم داد.

آموزش ساخت ریسلر در WHM

آموزش ساخت ریسلر در WHM

برای این کار حتماً باید دسترسی ریشه به WHM یا سرور داشته باشید. اگر خودتان نماینده باشید و وارد WHM شوید نمی توانید نمایندۀ دیگری تعریف کنید. مگر اینکه آلفا ریسلر داشته باشید. به هر حال برای ساخت ریسلر در WHM باید وارد حساب WHM مدیر اصلی شده و مراحل زیر را طی نمایید.

  • از نوار سمت چپ عبارت create را وارد کنید و از بین مواردی که ظاهر می شوند، روی Create a New Account کلیک کنید.
  • در این صفحه طبق روال عادی، اطلاعات لازم برای ایجاد یک حساب cPanel را وارد کنید.
  • در جعبۀ Reseller Settings تیک گزینه Make the account a reseller را فعال کنید. با این کار حسابی که ساخته می شود، علاوه بر داشتن یک اکانت cPanel، یک نماینده (ریسلر) هم خواهد بود.
  • فعال کردن گزینه زیرین آن با عنوان Make the account own itself اختیاری است. برای اینکه این نماینده قادر باشد حساب های تحت نظر خودش را کنترل کند، باید این گزینه را فعال کنید.
  • در نهایت روی Create کلیک کنید.

حالا کاربری که ایجاد کردید، با دسترسی ریسلر، علاوه بر اینکه قادر است وارد حساب cPanel خود برای کنترل سایت خودش شود، قادر است وارد حساب WHM شده که نشانی صفحه ورود آن yourdomain.com/whm خواهد بود. با همان نام کاربری و رمز عبور سی پنل.

این آموزش ساخت ریسلر در WHM بود. اما این تمام ماجرا نیست. شما نیاز به انجام کارهایی مثل ساخت ACL یا ساخت لیست کنترل دسترسی برای اینکه تعیین کنید این ریسلر به چه قسمت هایی از WHM دسترسی داشته باشد دارید. همچنین دیگر موارد مورد نیاز را هم باید حتماً انجام دهید که آموزش های دیگر ما به شما آنها را خواهند گفت.

۱۳۹۷/۰۹/۲۶

فروشگاه اینترنتی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.