آموزش ساخت بسته نصبی وردپرس

ما می توانیم از بسته نصبی برای نصب وردپرس و تمامیِ متعلقات آن روی یک میزان دیگر به صورت خودکار و بدون نیاز به انجام تنظیمات دستی استفاده کنیم. اگر قالبی را خریداری کرده باشید که نیاز است تا درون ریزی های زیادی را روی آن انجام دهید و یا باید تک تک تنظیمات آن را در ابتدا انجام دهید تا قادر باشید، نمایی از سایت را دقیقاً مثل پیش نمایش آن بسازید، کار شما بسیار سخت خواهد شد. در اینجا بهترین کار این است که توسعه دهنده قالب یک بسته نصبی از قالب را بسازد که با اجرا کردن یک فایل PHP به راحتی تمامی مراحل به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت شما طی شود. از طرف دیگر اگر قرار باشد تا سایت تان را از یک مکان به مکانی دیگر منتقل کنید، بهترین کار این است که از کل محتویات سایت خود یک بسته نصبی تهیه کنید که روی میزبان مقصد آن بسته را اجرا کنید. در همۀ این حالت ها می توانید از آموزش ساخت بسته نصبی وردپرس ما استفاده کنید و این کار را انجام دهید.

آموزش ساخت بسته نصبی وردپرس

آموزش ساخت بسته نصبی وردپرس

هر چند که به صورت دستی هم می توانید تمامی محتویات سایت، از قبیل اطلاعات موجود در پایگاه داده و پرونده های چند رسانه ای سایت را به صورت فشرده در آورده و یک نصاب درون فایل PHP کدنویسی کنید و با اجرای آن وردپرس با تمام متعلقاتش به صورت خودکار نصب گردد. اما این کار شاید هم زمان بر باشد، هم اینکه برای تازه کارها شدنی نباشد و نیاز به دانش برنامه نویسی و اطلاعات کامل راجع به وردپرس باشد. پس به سراغ یک راه کار ساده تر می رویم.

یک آموزش جذاب دیگه!  فایل کانفیگ وردپرس چیست ؟

راه کار ساده تر ما استفاده از افزونه ای به نام Duplicator است. همانطور که از اسم این افزونه پیداست، برای کپی کردن کل سایت از آن می توان استفاده کرد. طریقه کار آن هم به این صورت است که با اجرای افزونه، مراحل گام به گامی پدیدار خواهد شد که با طی کردن آن در آخرین مرحله فایل فشرده به همراه نصاب آن آمادۀ دریافت است. حالا فایل نهایی را به یک میزبان دیگر منتقل کرده و با اجرای نصاب آن همۀ مراحل به صورت خودکار طی خواهد شد و نیازی نیست که در اینجا ما کار خاصی انجام دهیم.

Duplicator افزونه کپی ساخت بسته نصبی وردپرس

Duplicator افزونه کپی ساخت بسته نصبی وردپرس

حالا برای اینکه بتوانید از افزونه Duplicator استفاده کنید، ما یک آموزش کامل و جامع با عنوان آموزش افزونه Duplicator برای کپی کردن کامل سایت را آماده کردیم، که کافی است به آن مقاله مراجعه کنید و طبق مراحلی که گفته شده پیش بروید. امیدوارم که آموزش افزونه Duplicator بتواند به شما در زمینه وردپرس کمک کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.