افکت هاور عکس چیست ؟

در زمینهٔ طراحی و برنامه نویسی رایانه، ما موضوعی با نام هاور داریم. این عبارت از کلمهٔ انگلیسی Hover گرفته شده و به معنای بردن یک چیزی روی یک چیز دیگر است. اما در کامپیوتر وقتی از هاور صحبت می‌کنیم، منظور بردن اشاره‌گر روی یک عنصر از عناصر صفحه است. مثلا در طراحی سایت وقتی اشاره‌گر را روی یک لینک می‌بریم، در حال هاور کردن آن پیوند هستیم. که معمولاً طراح سایت برای زیباسازی سایت، کاری می‌کند که با بردن اشاره گر روی آن عنصر، یک حرکت خاصی منتج گردد، که به این کار افکت هاور گفته می‌شود.

افکت هاور عکس چیست

عکس‌ها هم می‌توانند چنین افکتی داشته باشند. یا هر عنصر دیگری که در صفحات وب وجود دارد. از نظر برنامه نویسی گذاشتن یک چنین افکتی کار سختی نیست و به سادگی با استفاده از کدهای CSS این کار شدنی است.

در حالت‌های خیلی حرفه‌ای هم حتی می‌توان با استفاده از کدهای جاوا اسکریپت این کار را انجام داد. که این دیگر کاملاً وارد بحث برنامه نویسی سمت مشتری خواهد شد. اما CSS برنامه نویسی نیست. بلکه کدنویسی است که کار چندان سختی هم نیست.

در نسخهٔ جدید CSS یعنی نسخهٔ ۳ آن، امکانات و قابلیت‌های بسیار خوبی برای روح بخشیدن به عناصر از جمله دادن افکت هاور برای عکس‌ها وجود دارد که از نظر زیبایی خیلی جلوتر از نسخه‌های پیشین CSS محسوب می‌شود. با آموزش های دیگر سایت wptutorial.ir همراه باشید تا شما را با CSS3 بیشتر آشنا کنیم.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه افکت تصاویر وردپرس WP Photo Effects

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.