افزونه Hidden WP Admin برای مخفی کردن صفحات مدیریت وردپرس

یکی از مهم ترین کارهایی که می توان به جهت افزایش امنیت سایت انجام داد، مخفی کردن صفحات مدیریت وردپرس است. همانطور که می دانید، صفحاتی مثل صفحه ورود، ثبت نام و همچنین صفحه بخش پیشخوان برای تمامی سایت های وردپرسی یکسان است. پس همه می توانند بفهمند که نشانی این صفحات روی سایت شما هم چیست! مخصوصاً اینکه اگر هکر قصد استفاده از روش Brute Force را برای حمله به سایت شما داشته باشد، که برای پیشبرد اهدافش حتماً باید به یک فرم دسترسی داشته باشد. افزونه ای که در اینجا قصد معرفی آن را محضر شما عزیزان داریم Hidden WP Admin نام دارد که امکانات خوبی را در اختیار ما قرار می دهد.

افزونه Hidden WP Admin برای مخفی کردن صفحات مدیریت وردپرس

افزونه Hidden WP Admin برای مخفی کردن صفحات مدیریت وردپرس

از جمله افزونه هایی که برای تغییر یا مخفی کردن صفحه ورود یا صفحه مدیریت وردپرس می‌توان از آن استفاده کرد، افزونه Hidden WP Admin می باشد. این افزونه دارای تنظیمات و امکانات مناسبی است. اما یک ایراد هم دارد و آن عدم به روز شدن از ۴ سال پیش است! اما به نظر می رسد که همچنان کار می کند. پس شما هم می توانید از آن استفاده کنید.

برای این منظور به جهت نصب Hidden WP Admin باید فایل افزونه را به صورت دستی روی رایانه خود دانلود کرده و سپس از صفحه افزونه ها > افزودن > بارگذاری افزونه آن را نصب کنید. به دلیل قدیمی بودن، امکان پیدا کردن آن را در مخزن وردپرس از پیشخوان سایت خود نخواهید داشت! چون افزونه ها به ترتیب آخرین به روز رسانی مرتب می شوند و باید زمان زیادی بگذارید تا در بین صفحات مختلف افزونه Hidden WP Admin را پیدا کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  فایروال برای وردپرس

تصویر زیر نمایی از صفحه تنظیمات این افزونه است. همانطور که می بینید اولین گزینه را باید فعال کنید تا افزونه کارش را ک همان تغییر نشانی صفحات ورود و پیشخوان است، شروع کند. گزینه Login Page URL همان موردی است که شما باید تعیین کنید تا کاربران سایت و حتی خود شما از آن به بعد از طریق این نشانی بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

صفحه تنظیمات افزونه Hidden WP Admin

صفحه تنظیمات افزونه Hidden WP Admin

گزینه Signup Page URL همان نشانی صفحه ثبت نام است که اگر خواسته باشید این صفحه را هم تغییر دهید باید از این جا اقدام به انجام چنین کاری نمایید. در نهایت بعد از انجام تنظیمات روی ذخیره کلیک کنید.

این طور بود که با استفاده از افزونه Hidden WP Admin می توانستید صفحه مدیریت، ورود و همچنین ثبت نام وردپرس را تغییر دهید. بدین ترتیب کسانی که قصد ورود ناخواسته یا غیر مجاز به صفحه ورود یا پیشخوان وردپرس را داشته باشند، به صفحه اصلی سایت یا صفحه ای که از تنظیمات مشخص شده است با کد ۳۰۱ ارجاع داده می شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.