آدرس DNS گوگل

هر رایانه، حالا چه رایانه شخصی و چه یک رایانۀ سرور یا سرویس دهنده، باید به سرورهای DNS ای دسترسی داشته باشد تا بتواند نشانی IP های سایت ها و دیگر رایانه ها را به دست آورد. با اتصال یک رایانه به خط اینترنت، این سرورهای DNS شرکت ارائه دهنده اینترنت است که این خدمت را ارائه می کند. اما اگر به هر دلیلی نخواسته باشیم از آن DNS استفاده کنیم، می توانیم با تنظیمات شبکه رایانه یا گوشی خود، مثلاً از آدرس های DNS گوگل بهره ببریم. برای این منظور اول باید بدانیم که آدرس DNS گوگل چیست.

آدرس DNS گوگل

آدرس DNS گوگل

معروف ترین آدرس DNS های گوگل دو مورد زیر هستند:

  • IP 1 : 8.8.8.8
  • IP 2 : 8.8.4.4

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه Google Public DNS مراجعه کنید. هر چند که این بخش از خدمات گوگل برای ما ایرانی ها مسدود شده که باید برای استفاده از آن با ابزارهای تغییر IP یا از سرورهای خارج از ایران به آن وارد شویم.

پس با تنظیم این DNS ها روی رایانه شخصی طبق بررسی های انجام شده گقته شده که سرعت این DNS ها حتی تا ۱۹۲ درصد بیشتر از DNS های ISP ها می رسد. البته اینکه برای ما ایرانی ها هم صادق باشد یا خیر، باید بررسی شود. ولی در هر صورت اگر سرعت باز شدن سایت ها برای شما کند است، یکی از دلایل آن می تواند همین کند بودن سرعت DNS فعلی شما باشد. آن را به DNS گوگل تغییر دهید و نتیجه را بررسی کنید.

یک آموزش جذاب دیگه!  ماژول کش لایت اسپید Litespeed Cache یا LSCache
۱۳۹۷/۱۰/۱۶

سئو و بازاریابی
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.