سیستم مدیریت محتوای رایگان ، فارسی و حرفه ای

جمع شدن چند تا ویژگی برجسته در یک محصول کار شاقی است! اما یافتن یک سیستم مدیریت محتوا که هم رایگان باشد، هم فارسی باشد و هم حرفه ای، تقریباً خیلی آسان است! چون از قبل خیلی ها آن را می شناسند و می دانند که وردپرس نام یک سیستم مدیریت محتوا است که هم رایگان است، هم کاملاً فارسی است و بسیار هم قدرتمند و حرفه ای است. وردپرس نعمت بزرگی است که با آن کارهای زیادی می توان انجام داد و ایده های زیادی را می توان عملی کرد. بزرگ ترین محدودیت هایی هم که دیگر نرم افزارهای طراحی سایت دارند، وردپرس ندارد. به همین دلیل تقریباً محبوب ترین CMS یا سیستم مدیریت محتوای حال حاضر جهان است.

سیستم مدیریت محتوای رایگان ، فارسی و حرفه ای

سیستم مدیریت محتوای رایگان ، فارسی و حرفه ای

وردپرس رایگان است

وردپرس به عنوان یک نرم افزار باز متن، رایگان هم هست. یعنی هر کسی هر طوری که دوست داشته باشد می تواند از آن استفاده کند و حتی تغییرات دلخواهی را در آن ایجاد کند. یعنی بدون هیچ محدودیتی رایگان بودن وردپرس به رخ همه کشیده می شود!

به دلیل همین رایگان بودن، خیلی از تازه کارها با وردپرس شروع می کنند. اما بعد از مدت زمانی طوری حرفه ای می شوند که گران قیمت ترین کلاس های آموزشی هم نمی تواند یک چنین هنرآموزی را تربیت نمایند! چون علاوه بر رایگان بودن، وردپرس جذاب هم هست و کاربرش را تا آخر راه با خود می کشد. در طی این مسیر هم هر چه که لازم است به او می آموزد و یک خبرۀ کار تحویل می‌دهد.

یک آموزش جذاب دیگه!  wordpress چگونه کار میکند ؟

وردپرس فارسی است

وردپرس به زبان های مختلفی ترجمه شده است. کار ترجمه را هم خودِ کاربران همان زبان انجام می دهند. پس یک اجتماع میلیونی از کاربران وردپرس در سرتاسر جهان کار جهانی کردن آن را بر عهده دارند که کمترین نرم افزاری است که یک چنین امکانی را در خود داشته باشد.

شما با نصب و رفتن به قسمت مدیریت سایت خود، تمامی قسمت ها را به زبان فارسی خواهید دید. چیزی که بیشتر تازه واردها از دیدن آن خوشحال و شگفت زده خواهند شد. طوری بخش های مختلف وردپرس به فارسی ترجمه شده است که حتی کسانی که برای بار اول شان است که وارد آن محیط می شوند، به سادگی می توانند بفهمند که پس از آن باید چه کار کنند. بعد از مدت زمان کوتاهی هم چنان در کار با وردپرس حرفه ای خواهند شد که گویی چندین سال است در حال کار با وردپرس هستند.

بنده اعتراف می کنم که وردپرس اولین نرم افزاری بود که زبان فارسی آن را به انگلیسی ترجیح می دادم. من آدمی هستم که محیط تمامی نرم افزارها را با زبان انگلیسی می پسندم. به دلیل قابل درک بودن و مختصر نویسی در انگلیسی. ولی وردپرس به من فهماند که می توان با یک ترجمۀ خوب، حتی از زبان فارسی هم در رابط کاربری نرم افزارها به خوبی استفاده کرد.

وردپرس حرفه ای است

رایگان بودن و فارسی بودن وردپرس، دلیل بر آن نیست که وردپرس به درد نمی خورد! وردپرس بسیار حرفه ای است که حتی بسیاری از CMS های تجاری هم در رقابت با آن کم می آورند. پس این قضاوت را بیاییم کنار بگذاریم که هر چه رایگان است، کیفیت پایینی دارد. حداقل برای وردپرس این امر صدق نمی کند و نخواهد کرد.

یک آموزش جذاب دیگه!  چه کسانی می توانند از وردپرس استفاده کنند؟

وردپرس توسط توسعه دهندگان به نامی که در سرتاسر جهان در حال کار کردن روی آن هستند، مدام در حال رشد و شکوفایی است. ایرادهای آن برطرف میشود و امکاناتش افزوده می شوند. به طوری که بعد از هر به روز رسانی باید منتظر غافلگیر شدن باشیم. این در کنار سازگاری کاملاً هماهنگ نسخه های جدید با قالب ها و افزونه های قدیمی است که روی سایت نصب شدند. مگر اینکه قالب ها و افزونه های ما خیلی خیلی قدیمی باشند.

الان هر کسی که قصد ساخت یک سایت داشته باشد که در گوگل دیده شود، اولین انتخابش وردپرس است. وردپرس نه تنها در ساخت یک سایت ساده ویژه است. بلکه برای ساخت حرفه ای ترین و پیشرفته ترین سایت ها هم مناسب است. هر چند که ممکن است نیاز به برنامه نویسی و انجام تغییراتی روی آن باشد.

جمع بندی

بنده در این مقاله تنها به سه تا از مهم ترین ویژگی های وردپرس پرداختم که رایگان ، فارسی و حرفه ای بودن این سیستم مدیریت محتوا بود. اگر دوست دارید بیشتر راجع به وردپرس بدانید، با دیگر مقالات آموزشی ما همراه باشید. با آموزش های تصویری، ویدیویی و پادکست ها خوشحال تان خواهیم کرد. شما هم می توانید صاحب یک سایت اینترنتی شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.