اسکریپت ها را از منابع رسمی دانلود کنید

اسکریپت ها به عنوان برنامه هایی که با زبان های برنامه نویسی نوشته می شوند و عمدتاً هم برای راه اندازی سرویس های اینترنتی استفاده می شوند، را می توان از منابع مختلفی دریافت کرد. مثلاً وردپرس و محصولات آن به عنوان اسکریپت باید از سایت اصلی آن یعنی wordpress.org دریافت شوند. علاوه بر سایت اصلی اسکریپت ها را می توان از دیگر سایت ها هم دریافت کرد. اما چرا نباید این کار را انجام داد؟ به این دلیل که اسکریپت ها قابلیت ویرایش دارند و سایت های دیگر می توانند با دستکاری در آنها، یک نسخۀ دستکاری شده را به شما تحویل دهند!

اسکریپت ها را از منابع رسمی دانلود کنید

اسکریپت ها را از منابع رسمی دانلود کنید

علاوه بر دانلود خود وردپرس، افزونه ها و قالب های وردپرس را هم از منابع غیررسمی دریافت نکنید. معمولاً افزونه ها و قالب های پولی وردپرس هستند که توسط سایت های دیگر برای جذب بازدید به صورت رایگان عرضه می شوند. اما مطمئناً این تنها هدف این گونه سایت ها از دانلود رایگان این چنین اسکریپت هایی نیست.

خیلی از این افزونه ها و پوسته ها که در سایت های متفرقه موجود هستند، دستکاری شدند و کدهای مخرب درون آنها جاسازی شده است. با نصب آنها روی وردپرس، با دارا بودن یک درب پشتی، کنترل سایت به دست هکر سپرده می شود. در بدترین حالت سایت شما هک شده و تمامی اطلاعات آن پاک می شود. در بهترین حالت، تغییرات جزئی به نفع هکر در سایت ایجاد می شود که در طولانی مدت سایت شما با افت شدید کیفیت روبرو خواهد شد.

یک آموزش جذاب دیگه!  فقط از شبکه های امن استفاده کنید

پس این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که افزونه ها و قالب های رایگان را از منبع اصلی آن که همانا سایت wordpress.org است دریافت کنید. افزونه ها و قالب های پولی را هم از سایت های معتبر و مرجع شان خریداری کنید. صرف اینکه یک قالب حرفه ای رایگان است، به راحتی آن را دانلود و روی سایت خود نصب نکنید. این کار مشکل امنیتی دارد.

۱۳۹۷/۰۲/۲۵

امنیت وردپرس
بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.