افزونه Disable Gutenberg Autosave غیرفعال سازی ذخیره خودکار نوشته ها

از زمانی که ویرایشگر گوتنبرگ به عنوان یک ویرایشگر قطعه‌ای (Block) به جای ویرایشگر کلاسیک در وردپرس وارد عرصه شد، افزونه‌های جانبی این ویرایشگر هم یکی یکی نوشته و منتشر شدند که قابلیت‌های آن را افزایش می‌دادند. یکی از این افزونه‌ها Disable Gutenberg Autosave است. اگر شما هم جزء وردپرس دوستانی هستند که می‌دانید ذخیرهٔ خودکار نوشته‌ها در وردپرس چقدر می‌تواند منابع هاست‌تان را به خود اختصاص دهد، پس قطعاً این افزونه را هم دوست خواهید داشت. با معرفی و آموزش کامل این افزونه همراه با خودآموز وردپرس باشید.

تا اینجای آموزش‌های وردپرس که در سایت منتشر کردیم، راجع به رونوشت‌ها یا همان ذخیره‌های خودکار پست‌ها زیاد گفتیم و نوشتیم. فقط کافی است کمی جستجو کنید تا از «رونوشت چیست» شروع به خواندن کنید تا اینجا که حالا چطور آنها را غیرفعال کنیم.

اما اگر اهل کار کردن با کدهای وردپرس نیستید، خیلی راحت افزونهٔ Disable Gutenberg Autosave برای غیرفعال سازی ذخیره خودکار نوشته ها در وردپرس به کمک شما آمده که طبق این آموزش می‌توانید آن را فعال کنید.

مثل هر افزونهٔ دیگری Disable Gutenberg Autosave را هم نصب کنید. پس از آن اگر به صفحهٔ ویرایش نوشته، در صورتی که ویرایشگر شما گوتنبرگ است مراجعه کنید، مثل تصویر زیر، در بالاترین قسمت صفحه دکمهٔ تنظیمات ذخیرهٔ خودکار نوشته را خواهید دید.

تنظیمات ذخیره خودکار در Disable Gutenberg Autosave

خیلی راحت روی آن کلیک کنید تا تنظیماتش را بتوانید ببینید. اگر گزینهٔ آخر، یعنی Disable را انتخاب و فعال کرده باشید، Autosave یا همان ذخیرهٔ خودکار به طور کامل غیرفعال خواهد شد. پس این شما هستید که هر زمان خواسته باشید باید با استفاده از دکمه‌های ترکیبی Ctrl + S تغییرات نوشتهٔ خود را ذخیره کنید. یا حتی روی Autosave now کلیک کنید (در تصویر بالا مشخص است).

یک آموزش جذاب دیگه!  رونوشت وردپرس چیست ؟ توضیحات کامل به همراه ترفندها

در قسمت Editor status در پایین همان جعبهٔ تصویر بالا، وضعیت فعلی ذخیرهٔ خودکار نوشته‌ها را می‌توانید ببینید. اگر کمی مبهم است، به این علت است که شما از ساختار وردپرس آگاه نیستید. مشکلی هم نیست. اما به طور خلاصه Local autosave interval فاصله زمانی ذخیرهٔ نسخهٔ نوشته روی مرورگر را نمایش می‌دهد. همین فاصلهٔ ذخیرهٔ نوشته روی سرور را در روبروی عبارت Autosave interval نمایش می‌دهد که همانطور که شاهد هستید یک عدد خیلی خیلی بزرگ است که به معنای غیرفعال بودن آن است. احتمالاً این اعداد به واحد ثانیه هستند!

پس دیدید که چقدر راحت بدون استفاده از هک‌های سنگین و شاید مبهم برای شما، می‌توانستید ذخیرهٔ خودکار نوشته‌ها، البته ذخیره از سمت سرور را غیرفعال یا فاصلهٔ زمانی آن را تغییر دهید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.