افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Notepad

اینکه به عنوان مدیر یا نویسنده سایت موردی به ذهن مان برسد که نیاز به یادداشت کردن داشته باشد، هر از گاهی برای ما یا دیگران رخ می دهد. اگر نیاز باشد که به محیطی دیگر برای یادداشت کردن آن مراجعه کنید، ممکن است رشتۀ کار از دست مان در رود. بهترین راه کار این است که یک دفترچه یادداشت درون خود محیط پیشخوان وردپرس وجود داشته باشد که فوراً به آن مراجعه کنیم و متن مان را به همراه توضیحات کافی در آن وارد کنیم. علاوه بر آن با نوشتن این توضیحات کاری کنیم تا دیگر کاربران سایت که وارد محیط پیشخوان خود می شوند هم بتوانند آن هشدارها و متن ها را ببینند و در اصل پیام را دریافت کنند. این کار با افزونه افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Notepad به راحتی شدنی است. هر چند که این افزونه مدت زمان بیش از ۳ سالی است که به روز رسانی نشده است، اما هنوز کار خود را به درستی انجام می دهد. پس در کنار دیگر افزونه هایی که در سایت برای یادداشت گذاشتن معرفی کردیم، این یکی هم از بهترین ها است.

افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Notepad

افزونه یادداشت وردپرس Dashboard Notepad

پس از نصب و فعال سازی Dashboard Notepad کافی است به صفحۀ اصلی پیشخوان رفته و یک جعبۀ جدید با عنوان Notepad خواهید دید. درون جعبۀ موجود می توانید هر متنی که می خواهید را یادداشت کنید و برای ذخیره شدن روی Save Notes کلیک نمایید.

گذاشتن یادداشت با Dashboard Notepad

گذاشتن یادداشت با Dashboard Notepad

اما این تمام ماجرا کار با افزونه Dashboard Notepad نیست. بلکه شما میتوانید تعیین کنید که چه کسانی قادر باشند یادداشت ها را ویرایش کنند و یا چه کسانی اصلاً بتوانند آنها را ببینند. برای این منظور اشاره گر را روی جعبۀ notepad برده و به قسمت بالا سمت راست انتقالش دهید. یک متن با نام پیکربندی ظاهر خواهد شد که باید روی آن کلیک کنید. تنظیمات جعبۀ یادداشت ها باز خواهد شد. حالا تک تک آنها را خدمت شما توضیح خواهم داد.

تنظیمات افزونه Dashboard Notepad

تنظیمات افزونه Dashboard Notepad

  • Widget title : عنوانی که در بالای این جعبه در پیشخوان نمایش داده می شود را می توانید تغییر دهید.
  • Widget height lines : ارتفاع جعبۀ متنی که می توانید در آن یادداشت خود را وارد کنید را می توانید تعیین کنید.
  • Users in these roles can read the notes : نقش هایی که در این ستون وجود دارند و فعال هستند، همان نقش هایی هستند که می توانند یادداشت ها را بخوانند.
  • Users in these roles can edit the notes : نقش هایی که در این ستون وجود دارند و فعال هستند، همان نقش هایی هستند که می توانند یادداشت ها را ویرایش نمایند.
  • Automatically add paragraphs when displaying the notes on the front end : با فعال کردن این گزینه در زمان نمایش یادداشت در سایت به کاربران سایت، به صورت خودکار پاراگراف یا بند اضافه می کند.
یک آموزش جذاب دیگه!  نوشتن یادداشت برای تک تک افزونه های وردپرس

نکتۀ جالب اینجاست که شما نکته ها و یادداشت هایی که درون این افزونه وارد می کنید را در محیط نمایشی سایت، جایی که بازدید کنندگان می تواند آنجا را ببینند هم نمایش دهید. برای این کار باید از template tag یا برچسب های قالب یا کدهای کوتاه استفاده کنید. با شناسه div#dashboard-notes در سی اس اس هم می توانید ظاهر آن را تغییر دهید.

به هر حال این بود از معرفی و آموزش افزونه Dashboard Notepad که برای امر یادداشت گذاری در پیشخوان وردپرس به کار می آمد. البته به غیر از آن شما می توانید یادداشت های خود را با کد کوتاه افزونه در نمای جلویی سایت هم نمایش دهید. با دیگر افزونه های یادداشت گذاری در وردپرس هم همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.