تغییر پوسته وردپرس از هاست

برای تغییر ظاهر و امکانات سایت برای بازدید کنندگان، باید از پوسته‌های جذاب استفاده کنیم. حتی می‌توان به صورت اختصاصی برای سایت خودمان اقدام به طراحی و کدنویسی پوسته کنیم که یک پوستهٔ اختصاصی برای خود ایجاد کنیم. پس فهمیدیم که جابجا شدن بین پوسته‌های مختلف یکی از قابلیت‌های خوب وردپرس است. این انتقال بدون هیچ درد و خونریزی‌ای انجام شده و هیچ محتوایی هم از روی سایت ما حذف نمی‌گردد.

تغییر پوسته وردپرس از هاست
تغییر پوسته وردپرس از هاست

این تغییر پوسته از بخش با عنوان پیشخوان وردپرس انجام می‌دهد، که مدیر زمانی که رمز عبور خود را وارد می‌کند، می‌تواند پیشخوان را دیده و قالب یا پوستهٔ سایت را تغییر دهد. اما در مواقعی ممکن است که سایت از دسترس خارج شود و ما هم دسترسی به پیشخوان نداشته باشیم. پس باید به دنبال یک راهکار جایگزین برای تغییر پوسته وردپرس باشیم.

خیلی از دوستان به دنبال آموزش تغییر پوسته ورپرس از هاست هستند که ما هم همین آموزش را در این مقاله خدمت شما ارائه می‌کنیم.

تغییر پوسته وردپرس از طریق هاست

پس فرض می‌کنیم که از جایی به غیر از پیشخوان وردپرس می‌خواهیم پوسته وردپرس را تغییر دهیم. معمولاً برای انجام این کار دو راه کار پیش رو داریم:

  1. از طریق File Manager و تغییر نام پوشهٔ پوسته
  2. از طریق دیتابیس و تغییر مقدار نام پوستهٔ فعال روی سایت
یک آموزش جذاب دیگه!  چگونه قالب وردپرس را نصب کنیم ؟

مدیریت پرونده‌ها یا File Manger

در این روش تنها می‌توان پوستهٔ فعلی که روی سایت فعال است را غیر فعال کنیم و سایت با پوستهٔ پیش فرض بالا بیاید. پس از طریق کنترل پنل هاست (سی پنل یا دایرکت ادمین) وارد File Manager یا همان مدیریت اسناد روی هاست می‌شویم. به مسیر wp-content/themes شده و نام پوشه‌ای که قالب آن همینک روی سایت فعال است را به یک چیز دیگر تغییر می‌دهیم.

تغییر نام پوشهٔ پوسته وردپرس
تغییر نام پوشهٔ پوسته وردپرس برای تغییر پوسته به قالب پیش فرض

با تغییر نام این پوشه، به صورت خودکار با بارگذاری یکی از صفحات سایت، پوستهٔ پیش فرض روی سایت اجرا می‌گردد و اگر مشکل از قالبی بود که قبلاً فعال بوده، می‌توان نتیجه گرفت که مشکل از همان قالب است.

ویرایش پایگاه داده یا Database

اما یک روش دیگر هم برای تغییر پوسته وردپرس از هاست وجود دارد و آن با ویرایش مستقیم رکورد مربوطه از Database یا پایگاه داده وردپرس است. مراحل انجام این کار را به صورت یک آموزش کامل با عنوان تغییر قالب وردپرس از دیتابیس منتشر کردیم که می‌توانید به آن مراجعه کنید.

مزیتی که این روش دارد در این است که علاوه بر اینکه پوستهٔ فعلی را می‌توانید غیر فعال کنید، پوسته‌ای هم که میخواهید فعال شود را هم می‌توانید انتخاب کنید! پس شاید این روش به کار شما آید؛ اگر با تغییر پوسته به روش قبلی مشکل سایت‌تان برطرف نشده باشد.

یک آموزش جذاب دیگه!  نمایش تاریخ کپی رایت در پاصفحه وردپرس به صورت پویا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.