تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس

حتماً تا به حال متوجه این موضوع شدید که ایمیل هایی که از وردپرس ارسال می شوند و درون صندوق ایمیل دریافت کننده قرار می گیرند، با نشانی فرستندۀ خاصی که حتماً هم آن نشانی وجود ندارد، نمایش داده می شوند. این نشانی معمولاً دارای ساختار wordpress@domain.com است. نمایش ایمیل ها با این نشانی فرستنده از جنبه های مختلفی خوب نیست و بهتر است از ترفند تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس استفاده کنیم و نشانی فرستنده را اصلاح کنیم. این کار معمولاً به دو روش استفاده از کدها و قلاب های وردپرس و استفاده از افزونه های آمادۀ وردپرس انجام می گیرد. اما هدف اصلی ما در اینجا تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس بدون استفاده از افزونه است. هر چند که افزونه های انجام این کار هم در انتها خدمت شما معرفی خواهند شد.

تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس

تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس

چرا باید آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس را تغییر داد؟

سوالی که اینجا مطرح است این است که اصلاً چرا باید ایمیل فرستنده را تغییر داد؟ اولین دلیلش این است که اگر در نشانی فرستنده عبارت wordpress وجود داشته باشد، فرد دریافت کنندۀ ایمیل می فهمد که سیستم مدیریت محتوای شما وردپرس است و شاید از نظر حرفه ای چندان خوب نباشد. ولی وقتی نشانی ارسال کننده ایمیل، دقیقاً همان نشانی ایمیلی باشد که مخاطبان سایت قادرند توسط آن نشانی با شما مکاتبه کنند، سایت وجهۀ حرفه ای تری به خود خواهد گرفت.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن عکس پروفایل به ایمیل هایی به غیر از Gmail

نکته بعدی این است که اگر نشانی فرستنده یک ایمیلی باشد که اصلاً وجود نداشته باشد، ممکن است که ایمیل های ارسالی از وردپرس شما به صندوق Spam یا هرزنامه دریافت کنندۀ منتقل شود که این باعث از خوانده نشدن ایمیل ها توسط کاربران سایت می شود. پس با استفاده از ترفندی که در ادامه می آید، شما می توانید نشانی ایمیل ارسال کننده را تغییر دهید.

تغییر نشانی ایمیل ارسالی از وردپرس بدون افزونه

برای تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس، کافی است فایل functions.php موجود در قالب خود را باز کرده و کدهای زیر را در انتهای آن قرار دهید.

// Function to change email address
function wpb_sender_email( $original_email_address ) {
return 'sitename@example.com';
}

// Function to change sender name
function wpb_sender_name( $original_email_from ) {
return 'Site Name';
}

// Hooking up our functions to WordPress filters
add_filter( 'wp_mail_from', 'wpb_sender_email' );
add_filter( 'wp_mail_from_name', 'wpb_sender_name' );

شما باید به جای sitename@example.com در خط سوم، نشانی ایمیل ارسال کنندۀ دلخواه خود را وارد کنید. بهتر است نشانی ای را وارد کنید که صندوق آن را از بخش حساب های ایمیل در کنترل پنل فضای میزبانی ایجاد کرده اید. به جای Site Name در خط هفتم هم عنوان سایت خود را وارد کنید که در عنوان ایمیل نمایش داده می شود. تغییر این دو مولفه در حرفه ای تر شدن ایمیل های ارسال شده از سایت شما کمک می کنند. حال سند را ذخیره کنید و از الان به بعد ایمیل های وردپرس با نشانی ارسال کننده و عنوان جدید به دست دریافت کننده می رسند.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزودن عکس پروفایل به ایمیل هایی به غیر از Gmail

افزونه های تغییر نشانی ایمیل ارسال از وردپرس

حالا اگر با استفاده از افزونه می خواهید کار تغییر آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس را تغییر دهید، به طوری که در کدهای قالب دست نبرید، افزونه های زیر می توانند به شما کمک کنند:

طریقه استفاده از تمامی این افزونه ها تقریباً به یک شکل است. شما اول باید آنها را نصب نمایید. سپس به صفحه تنظیمات آن افزونه در پیشخوان وردپرس خود رفته و نشانی ایمیل و حتی نام فرستنده را در جعبه های آن وارد کنید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

جمع بندی

بدین ترتیب یاد گرفتیم که چطور می توانیم آدرس ایمیل ارسالی از وردپرس را تغییر دهیم و کاری کنیم که سایت ما جلوۀ حرفه ای تری به خود بگیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.