جایگزین کردن یک عبارت در کل وردپرس با Better Search Replace

گروهی از افزونه‌های وردپرس هستند که زمینهٔ کاری‌شان پایگاه دادهٔ وردپرس است و در آنجا تغییراتی را اعمال می‌کنند. یکی از این افزونه‌ها Better Search Replace نام دارد که در بین کل جدول‌های پایگاه دادهٔ وردپرس جستجو می‌کند و یک عبارتی را با یک عبارت دیگر جایگزین می‌کند. در چه مواقعی این کار باید انجام شود؟ به علت اینکه نوشته‌ها و تنظیمات سایت وردپرس شما به صورت متنی درون دیتابیس وردپرس ذخیره می‌شود، مواقعی که دامنه اصلی سایت‌تان را تغییر داده‌اید و یا می‌خواهید یک متنی را از بین نوشته‌های سایت پیدا کنید و ان را جایگزین نمایید، این افزونه می‌تواند به کار شما بیاید.

آموزش کار با افزونه Better Search Replace

طریقهٔ کار کردن با افزونهٔ Better Search Replace هم بسیار ساده است. پس از نصب و فعال سازی آن، یک صفحه با عنوان Better Search Replace به مجموعه صفحات ابزارهای پیشخوان افزوده خواهد شد که می‌توانید روی آن کلیک کنید تا وارد سربرگ اول این صفحه، یعنی Search/Replace شوید.

افزونه Better Search Replace
  • Search for : عبارتی که باید درون جداول پایگاه داده جستجو شود را وارد کنید.
  • Replace with :‌ عبارتی که باید درون جداول پایگاه داده جایگزین شود را وارد کنید.
  • Select tables : از اینجا می‌توانید جدول‌هایی که قصد جستجو شدن را دارید را انتخاب کنید. برای انتخاب چندین گزینه کلید Ctrl را از صفحه کلید بگیرید.
  • Case-Insensitive : اگر می‌خواهید جستجو به بزرگی و کوچکی حروف انگلیسی حساس نباشد، می‌توانید این مورد را فعال کنید.
  • Replace GUIDs : اگر غیرفعال باشد، مقدار تمامی ستون‌هایی که با عنوان guid در جدول‌ها وجود دارند دست نخورده باقی می‌مانند. سعی کنید این گزینه را غیرفعال نگه دارید.
  • Run as dry run : اگر این مورد را فعال کنید، در مرحلهٔ اول هیچ تغییری روی دیتابیس وردپرس رخ نخواهد داد. پس از اینکه نتیجه را خودتان بررسی کردید و مشکلی نداشت، سپس می‌توانید کار را نهایی کنید.
یک آموزش جذاب دیگه!  آموزش تغییر دامنه اصلی وردپرس چند سایته

در نهایت باید روی دکمه‌ی Run Search/Replace کلیک نمایید.

تنظیمات افزونه Better Search Replace

این افزونه تنظیمات ساده‌ای دارد که درون سربرگ دوم یعنی Settings قرار گرفته است. تنها یک گزینه در اینجا موجود است و آن هم Max Page Size است. اگر هنگام اجرای عملیات با خطایی مواجه شدید و یا صفحهٔ سفید نشان داده شد، می‌توانید با کشیدن لغزنده به سمت چپ، میزان این گزینه را کم کنید.

تنظیمات افزونه Better Search Replace

جمع بندی

با وجود افزونه‌های زیادی که برای جستجو و جایگزین کردن یک رشته یا عبارت در پایگاه داده وردپرس وجود دارند، Better Search Replace می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. شما هم می‌توانید طبق این توضیحات از آن استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.