افزودن خودکار اسکرین شات یک سایت درون نوشته وردپرس

امروز قصد معرفی یک افزونهٔ کاربردی برای کسانی داریم که می‌خواهند از صفحات مختلف سایت‌های دیگر اسکرین شات یا همان عکس از نمایشگر تهیه کنند. معمولاً برای تهیهٔ یک چنین عکسی از یک سایت، باید زمان زیادی گذاشت و آن را با نرم افزارهای ویرایش تصویر برای انتشار در نوشته در وردپرس آماده کرد. اما افزونه‌ای با عنوان Browser Screenshots در مخزن افزون‌های وردپرس موجود است که با استفاده از آن، می‌توان یک چنین کاری را به سادگی انجام داد.

افزودن خودکار اسکرین شات یک سایت درون نوشته وردپرس

به دو روش شما می‌توانید عکس یک سایت را در نوشتهٔ خود استفاده کنید. روش اول از بلوکی با نام Browser Shots در نوشتهٔ خود استفاده کنید. آن را در جعبهٔ بلوک‌ها می‌توانید جستجو کنید.

بلوک Browser Shots

پس از وارد کردن بلوک مورد نظر، نشانی اینترنتی صفحهٔ یک سایت را وارد کرده و روی Find Image کلیک کنید. دقت کنید که اگر مدت زمان زیادی طول کشید تا عکس از صفحهٔ مورد نظر تهیه شود، شما قادرید نوشتهٔ خود را منتشر کنید و نگرانی نمایش عکس در نوشته نباشید. چرا که فقط پیش‌نمایش در صفحهٔ ویرایشگر وردپرس این مشکل را دارد.

وارد کردن نشانی صفحه در بلوک Browser Shots

حالا اگر روی دکمه «پیش‌نمایش» در بالای ویرایشگر وردپرس کلیک کنید، خواهید دید که عکس مورد نظر از سایت در نوشته وجود دارد.

عکس تهیه شده در نوشته توسط افزونه Browser Screenshots

اما روش دیگر این است که بلوک «کد کوتاه» را وارد نوشتهٔ خود کنید و از ساختار کد کوتاهی که در زیر آمده است استفاده نمایید. این کد کوتاه می‌تواند مشخصه‌های زیادی هم به خود بگیرد که قابلیت سفارشی‌سازی خیلی بیشتری نسبت به بلوک Browser Shots دارد.

// basic shot 600px wide
 [browser-shot url="http://link-to-website" width="600"]
 // shot with link to other website
 [browser-shot url="http://link-to-website" width="700" link="http://www.binarymoon.co.uk/"]
 // shot with caption (uses default WordPress caption styles)
 [browser-shot url="http://link-to-website" width="700"]Add Caption[/browser-shot]

از جمله مهم‌ترین مشخصه‌هایی که می‌توان استفاده کرد، url برای تعیین نشانی صفحه‌ای که قصد تهیه عکس از آن را داریم، width برای عرض عکس، height برای ارتفاع عکس، alt متن جایگزین، link نشانی صفحه مقصد زمانی که کاربر روی عکس کلیک می‌کند، می‌باشند.

وارد کردن عکس سایت توسط کد کوتاه

دیگر مشخصه‌های مورد استفاده بدین صورت هستند:

  • url (required) – the url of the link to shorten
  • width – the width of the image
  • height – the height of the image
  • alt – the image alt text
  • link – where the image links. Left blank it will point to the website where the screenshot is being taken
  • target – browser target. Set to _blank to open in a new window
  • class – add a class to the browsershots wrapper
  • image_class – change the default browsershots image class from alignnone to your chosen class

جمع بندی

این بود از معرفی و آموزش افزونه Browser Screenshots برای تهیهٔ خودکار اسکرین شات یک سایت درون نوشته وردپرس که معمولاً برای سایت‌هایی که کارشان بررسی دیگر سایت هاست، یا باید نمونه عکس‌هایی از دیگر سایت‌ها را در نوشته‌های خود جای‌گذاری کنند خیلی مفید و کاربردی بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.