حذف خودکار نوشته های وردپرس روی سایت های بزرگ و پر بازدید

من یک سایت وردپرس بزرگ دارم که چندین هزار تا پست داره و بازدید بالایی هم داره. مشکلی که اخیرا باهاش مواجه شدم اینه که بعد از اینکه یک پست جدید منتشر می کنم، خود به خود از نوشته های قدیمی سایت کم می‌کنه و وقتی هم که روی دکمهٔ انتشار نوشته کلیک می‌کنم، بعد از چند دقیقه که به صفحه نوشته میرم، نوشته‌ای در کار نیست! انگار اون هم حذف شده. چرا باید نوشته‌های وردپرس خود به خود حذف بشن و چطور میشه این مشکل رو رفع کرد؟

حذف خودکار نوشته های وردپرس روی سایت های بزرگ و پر بازدید

اینکه از وردپرس برای راه اندازی و مدیریت هر نوع سایت استفاده می‌شود، امری اثبات شده است. اما ممکن است برای هر نوع سایت نیاز به کمی سفارشی سازی و توجه ویژه‌ای باشد که باید مدیر سایت آن را در نظر بگیرد. زمانی که شما روی یک سایت وردپرسی کار می‌کنید که بسیار حجیم است، سایت شما نیاز به توجه ویژه‌ای دارد. بنابراین باید بدانید که رسیدگی آن بیشتر از یک سایت معمولی است که با وردپرس راه اندازی شده است.

مشکل عجیب حذف شدن خودکار نوشته‌های سایت وردپرس، می‌تواند به این دلیل باشد که پایگاه دادهٔ وردپرس با مشکل مواجه شده است. این مشکل می‌تواند پر شدن دیتابیس از اطلاعات حشو و زائد باشد. بنابراین با استفاده از روش‌هایی مثل استفاده از کوئری مستقیم یا استفاده از افزونه‌های بهینه سازی پایگاه داده،‌ این داده‌های اضافه را حذف نمود.

یک آموزش جذاب دیگه!  افزونه بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

یکی از مهم‌ترین داده‌های زائد در پایگاه دادهٔ وردپرس، نسخهٔ بازبینی نوشته‌ها و یا حتی نسخهٔ پیش نویس آنها است. در بیشتر مواقع حتی غیرفعال کردن ذخیرهٔ خودکار نوشته به صورت پیش نویس یا برای بازبینی در آینده، مشکلی را برای سایت ایجاد نمی‌کند که ما در آموزش‌های دیگر سایت روش انجام این کار را آموزش دادیم.

اما اگر همین الان خواسته باشید پایگاه داده را برای این موضوع بررسی کنید، افزونه WP Optimize را نصب کنید و از آن طبق آموزش کاملی که در سایت منتشر شده استفاده کنید. بنابراین اگر این کار را انجام دهید و پایگاه داده وردپرس شما کمی سبک‌تر شود، مجدد سایت شما به روال عادی بر خواهد گشت و مشکل حذف یا ناپدید شدن خودکار نوشته‌ها رفع می‌گردد.

اگر این کار مشکل شما را حل نکرد، باید به دنبال دیگر روش‌های بهینه سازی دیتابیس وردپرس تان بروید. یا حتی ممکن است سایت شما با مشکل بحرانی‌تری مواجه شده باشد. مثل هک شدن سایت و اعمال تغییرات ناخواسته روی سایت توسط فرد هکر!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.