افزودن جدول در وردپرس

تقریباً می‌توان گفت که هیچ نوع محتوایی نیست که نتوان در محیط نوشته در وردپرس اضافه کرد! خیلی از اوقات زمانی که نوشته‌ای را در وردپرس می‌نویسیم، ممکن است که خواسته باشید برای مقایسه یک جدول هم به آن صفحه اضافه کنید. این کار با استفاده از ویرایشگر وردپرس خیلی است. چه ویرایشگر قدیمی که با نام ویرایشگر کلاسیک شناخته می‌شد، و چه ویرایشگر جدید که گوتنبرگ نام دارد، در هر دو ویرایشگر ابزاری برای وارد کردن جدول به نوشته وجود داشت. اما به دلیل اینکه شاید دیگر کمتر کسی باشد که از ویرایشگر کلاسیک استفاده کند و پیشنهاد ما هم گوتنبرگ است، پس نحوهٔ افزودن جدول در گوتنبرگ وردپرس را بررسی می‌کنیم. البته در ادامه روش‌های پیشرفته‌تر افزودن جدول در وردپرس را حتماً بررسی خواهیم کرد.

افزودن جدول در وردپرس

اگر قصد اضافه کردن یک جدول در یک صفحهٔ اختصاصی را داشته باشیم، باید از صفحهٔ افزودن نوشته یا افزودن برگه در پیشخوان وردپرس اقدام کنیم. بنابراین افزودن جدول را در ویرایشگر متن نوشتهٔ وردپرس باید انجام دهیم.

افزودن جدول در ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس

برای این منظور وارد صفحهٔ افزودن نوشته، یا حتی ویرایش یک نوشته از طریق پیشخوان وردپرس خواهیم شد. از دکمهٔ + بالای صفحه که عنوان افزودن بلوک هست استفاده کرده و در جعبهٔ جستجوی آن عبارت «جدول» را می‌نویسیم. حالا روی جدول کلیک کرده تا این بلوک به نوشتهٔ ما افزوده گردد.

بلوک جدول در ویرایشگر گوتنبرگ

پس از افزودن بلوک جدول، باید تعداد ستون و ردیف آن را مشخص کنید. در انتها هم روی «ایجاد جدول» کلیک نمایید.

تنظیم جدول در ویرایشگر گوتنبرگ

جدول شما الان آماده است و می‌توانید شروع نوشتن درون آن کنید. هر زمان هم که تصمیم به اصلاح تعداد سطح و ستون‌های جدول گرفتید، اصلاحیه‌های لازم را روی همین جدول با کلیک روی دکمهٔ سوم از سمت راست بالای جدول، قادرید انجام دهید.

افزودن محتوا در جدول

علاوه بر آن، دکمه‌های ویرایشی دیگر که در بالای جدول وجود دارند، برای اصلاح متنی که درون جدول می‌نویسید به کار خواهند آمد. به طور کلی، با همین یک روش ساده، که استفاده از بلوک جدول در ویرایشگر وردپرس است، می‌توانید جدول‌های راضی کننده‌ای را به نوشتهٔ خود در نوشته یا برگه اضافه کنید.

افزودن جدول با استفاده از افزونه وردپرس

حال که افزودن جدول در وردپرس با استفاده از بلوک جدول را یاد گرفتید، بحث را کمی حرفه‌ای تر می‌کنیم و می‌رویم ببینیم که چطور با افزونهٔ وردپرس قادریم جدول‌های پیشرفته‌تری را به نوشتهٔ خود اضافه نماییم! اگر در مخزن وردپرس عبات table به معنای جدول را جستجو نمایید، تعداد زیادی افزونهٔ مرتبط با جدول به شما نشان داده خواهند شد. یکی از این افزونه‌ها، افزونهٔ TablePress است که از معروف‌ترین ها است. این افزونه در یک صفحهٔ دیگر در سایت به طور کامل آموزش داده شده. اما برای راحتی کار شما عزیزان، یک راهنمای کوچکی هم در این صفحه خدمت شما عرض خواهیم کرد.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه TablePress روی وردپرس، گروه صفحاتی به پیشخوان شما افزوده خواهد شد که از آنجا باید جدول مد نظرتان را ساخته و سپس کد کوتاهی که به شما داده می‌شود را برداشته و درون نوشته یا برگه یا هر جایی که از کد کوتاه پشتیبانی میکند وارد کنید.

در اولین مرحله از ساخت جدول، از شما می‌خواهد که تعداد سطر و ستون‌های جدول را تعیین کنید. سپس روی Add Table کلیک کنید.

افزودن جدول با استفاده از افزونه وردپرس

مرحلهٔ بعدی از شما می‌خواهد که تک تک خانه‌های جدول را پر کرده و حتی تنظیمات جدول از قبیل نحوهٔ نمایش ستون‌ها و ردیف‌ها را تعیین نمایید. در کل به شما گزینه‌های حرفه‌ای مدیریت نمایش جدول را می‌دهد. نکتهٔ جالب اینجاست که شما حتی می‌توانید جداولی که درون Excel ساختید را هم وارد افزونه کنید و بعد از آن کد کوتاه را در نوشتهٔ خود جاسازی نمایید.

ساخت جدول در افزونه TablePress

روش ساخت و مدیریت جدول با استفاده از افزونهٔ TablePress به همین سادگی بود که خدمت شما عرض شد. به هر تعداد که خواسته باشید، قادرید جدول به سایت خود اضافه کرده و با افزودن جداول متنوع به سایت خود، جلوهٔ بهتری از آن را به مخاطب سایت نشان دهید. با آموزش حرفه‌ای افزونهٔ TablePress همراه ما باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.