فعال سازی HTTPs در وردپرس

برای فعال کردن https در وردپرس سه گام را باید روی سایت خود طی کنید. اول اینکه یک گواهینامه SSL تهیه کرده و روی هاست نصب کنید. اگر این کار را از قبل انجام دادید، یا هاست شما از ابتدا یک SSL رایگان داشته که باید از این مرحله عبور کنید. در مرحلهٔ دوم باید از تنظیمات وردپرس https را فعال کنید که این کار زیاد سخت نیست. در مرحلهٔ سوم هم باید بازدید کنندگان سایت را به صورت خودکار به نسخهٔ https سایت منتقل کنید که ما به این کار ریدایرکت یا ارجاع بازدید کننده‌های سایت می‌گوییم. حالا توضیحات بیشتر راجع به این گام‌ها را در ادامه خواهید خواند.

فعال سازی HTTPs در وردپرس

نصب گواهینامه SSL

همانطور که گفته شد، این اولین مرحله از فعال سازی https در وردپرس است. برای این کار یک فرآیند تقریباً پیچیده‌ای را باید پشت سر بگذارید که اگر از جایی که SSL را خریداری کردید، درخواست راهنمایی کنید، شما را راهنمایی می‌کنند. حتی در بیشتر مواقع، خودشان کارهای لازم را انجام می‌دهند. اگر به بخش SSL/TLS در سی پنل وارد شوید، ابزارهای لازم برای صدور و نصب گواهینامه SSL روی تمامی دامنه‌های سایت شما وجود دارد.

در مواقعی هم که یک SSL رایگان و معتبر روی هاست شما نصب شده باشد، با ورود به بخش SSL Status می‌توانید وضعیت آن را بررسی کنید. اگر قفل سبز رنگ در کنار هر دامنه وجود داشت، نشان از نصب صحیح این گواهینامه دارد. در این صورت با خیال راحت می‌توانید به مرحلهٔ بعد بروید.

فعال بودن https روی دامنه در کنترل پنل سی پنل

فعال کردن HTTPs روی وردپرس

حالا نوبت به وردپرس می‌رسد. وارد پیشخوان وردپرس شده و به بخش تنظیمات > عمومی وارد شوید. در آنجا نشانی وردپرس و نشانی سایت را با https به جای http وارد کنید. تنظیمات را ذخیره کنید و از صفحه خارج شوید.

فعال کردن HTTPs روی وردپرس

ارجاع بازدید کنندگان از HTTP به HTTPs

در آخرین مرحله می‌بایستی با کدی که به شما داده می‌شود، که باید درون سند htaccess قرار دهید، بازدید کنندگان را به صورت خودکار از نسخهٔ http به https هدایت کنید. برای این منظور بهتر است مقاله کد htaccess برای HTTPS را مطالعه کنید و طبق آن عمل کنید. کد مورد نظر در آن صفحه موجود است.

یک آموزش جذاب دیگه!  بررسی کامل وضعیت گواهینامه SSL سایت با ssllabs.com

الان کار شما به اتمام رسید. تمامی مراحل فعال سازی HTTPs در وردپرس را با موفقیت پشت سر گذاشتید. موفق باشید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش جامع وردپرس

آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست

آموزش افزونه Yoast SEO

درباره ®WPTutorial

WPTutorial یکی از منابع آموزشی جامع و رایگان وردپرس می باشد، که هدف اصلی خودش را به اشتراک گذاری تجربه های وردپرسی و افزایش دانش وبمسترهای فارسی زبان قرار داده است. بر همین اساس هر روزه سعی در انتشار آموزش ها، ترفندها و هک های وردپرس می کند، تا شما بتوانید سایت تان را هر روز بهبود ببخشید.